Balotelli je nejvíce uráženým fotbalistou na síti

ČTK ČTK
17. 4. 2015 12:18
Z klubů je nejčastějším terčem kritiky internetových uživatelů Chelsea.
Mario Balotelli
Mario Balotelli | Foto: Reuters

Londýn - Kontroverzní italský útočník Liverpoolu Mario Balotelli je podle průzkumu nejvíce uráženým fotbalistou anglické ligy na sociálních sítích. Z klubů je nejčastějším terčem kritiky internetových uživatelů Chelsea.

Statistici pro antidiskriminační organizaci Kick It Out v období od srpna 2014 do března 2015 odhalili zhruba 134 tisíc případů přímých urážek. Z nich bylo 39 tisíc namířeno na hráče a přes 95 tisíc na jednotlivé kluby Premier League. Nejčastější platformou byl twitter, jehož prostřednictvím bylo odesláno 88 procent hanlivých vzkazů.

Na Balotelliho, který je sám velmi činný na sociálních sítích, útočilo osm tisíc příspěvků, z nichž víc než polovina byla rasistických. Přes tisíc urážlivých zpráv mířilo na další hráče tmavé pleti Dannyho Welbecka z Arsenalu (1700) a liverpoolského Daniela Sturridge (1600).

Lídr anglické ligy Chelsea, kde působí i reprezentační brankář Petr Čech, byl urážen ve 20 tisících případech. Následovaly Liverpool (19 tisíc) a Arsenal (12 tisíc). Manchesterské kluby United a City byly shodně terčem 11 tisíc invektiv.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy