19. 4. 2009 18:00
Aston Villa i tak nadále drží páté místo
Aston Villa - ilustrační foto
Aston Villa - ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Londýn - Fotbalisté Aston Villy se v anglické Premier League dál trápí. Kdysi třetí tým tabulky klesl na pátou příčku a hrozí mu, že přijde i o toto umístění.

Nevyhrál už pět utkání za sebou, naposledy jen remizoval 1:1 s West Hamem.

Na birminghamský celek se tlačí Everton, jenž ale o tomto víkendu hraje FA Cup - v neděli se utká s Manchesterem United.

K záchraně se přiblížil nováček ze Stoke, který si v sobotním utkání 33. kola poradil s Blackburnem. Stejným výsledkem skončil zápas mezi Portsmouthem a Boltonem i střetnutí dalších potápějících se klubů Sunderlandu a Hullu.

Ani slavný Alan Sheare v roli manažera zatím nedokázal odvrátit hrozbu sestupu pro Newcastle.

Nedělní porážka od Tottenhamu 0:1 pro ně znamená pětibodový odstup od záchrany nejvyšší soutěže.

Domácí Spurs utkání jasně dominovali. Převahu využil golem v první půli Darren Bent. Ale Londýňané mohli klidně zvítězit daleko vyšším rozdílem. Předvedený výkon moc nadějí na uchování příslušnosti v Premier League pro Newcastle nedává.

Šanci dotáhnout se na Newcastle v neděli nevyužil nováček West Bromwich Albion, jenž bez zraněného reprezentačního útočníka Romana Bednáře prohrál na hřišti Manchesteru City 2:4.

Vítězství domácích načal už v osmé minutě Brazilec Robinho. Svěřenci Marka Hughese si tak alespoň částečně vynahradili minulé selhání proti Fulhamu.

Manchester City -  West Bromwich Albion 4:2