Arsenal ztratil vedení 4:0, United poprvé prohráli

ČTK Jakub Šafránek ČTK, Jakub Šafránek
5. 2. 2011 21:05
Bláznivé kolo: Tévez vsítil tři góly, Saha dokonce čtyři

Londýn - Pořádně bláznivý den zažila anglická fotbalová Premier League, kde se v sobotu hrály zápasy 26. kola.

Posuďte sami. V osmi zápasech padlo rekordních 41 branek, což se v historii Premier League během hracího dne ještě nikdy nestalo. Průměrně padlo více než 5 branek na utkání.

Odpískáno bylo hned osm pokutových kopů, Carlos Tévez vstřelil hattrick, ukázal se i jeden čtyřgólový kanonýr (Louis Saha) a právě o čtyřbrankové vedení přišel Arsenal, který nakonec jen remizoval s nováčkem z Newcastlu 4:4.

Ale nedosti na tom: ještě ke všemu Manchester United poprvé v sezoně v lize prohrál, a navíc s posledním týmem tabulky Wolverhamptonem. Svěřenci Alexe Fergusona tak promarnili možnost natáhnout rekordní sérii bez prohry na třicet utkání.

Útočník Suárez skóroval hned při debutu za Liverpool
Legenda Manchesteru United Gary Neville ukončil kariéru

Arsenal v Newcastlu vedl po deseti minutách už 3:0, když se z úvodních tří střel prosadili Theo Walcott, Johan Djourou a Robin van Persie. Ten se navíc trefil i v 26. minutě a připsal si sedmý gól v posledních čtyřech ligových duelech. Vše vypadalo na hladkou výhru "Kanonýrů."

Jenže po poločase předvedli domácí nevídaný comeback, kterému pomohla i nedisciplinovanost hráčů Arsenalu. Pět minut po přestávce dostal červenou kartu záložník Abou Diaby za strčení do protihráčů.

Za Newcastle poté proměnil dvě penalty Joey Barton, jednou se trefil Leon Best a remízu zajistil tři minuty před koncem přesným volejem Cheick Tioté.

Londýnský celek, za který hrál od 69. minuty i český záložník Tomáš Rosický, přerušil šestizápasovou vítěznou sérii v Premier League a obou domácích pohárech.

Tevéz vstřelil tři branky, Saha čtyři

Třetí Manchester City v sobotu díky hattricku Carlose Téveze doma porazil jiného nováčka West Bromwich jasně 3:0. Argentinský útočník, který tak oslavil dnešní sedmadvacáté narozeniny, zaznamenal všechny tři trefy už během prvního poločasu.

Dvakrát skóroval z penalty a jednou ze hry. Tévez ztrácí s 18 brankami jediný zásah na nejlepšího střelce ligy Dimitara Berbatova z Manchesteru United.

Dokonce čtyři góly zaznamenal francouzský útočník Louis Saha, jenž pomohl Evertonu porazit dalšího nováčka Blackpool na svém stadionu vysoko 5:3.

Senzace na závěr se konala v posledním sobotním utkání, v němž poslední Wolverhampton porazil první tým soutěže Manchester United, a uštědřil mu tak první prohru v letošním ročníku Premier League.

"Rudí ďáblové" přitom v zápase vedli od třetí minuty gólem Naniho, ale o chvíli později srovnal Elokobi a pět minut před přestávkou otočil zápas Doyle. Na obranu domácích poté již United recept nenašli.

V čele taulky se tak jejich náskok na Arsenal ztenčil na čtyři body, třetí Manchester City ztrácí bodů pět.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Stoke - Sunderland 3:2 (83. a 90.+3 Huth, 32. Carew - 2. Richardson, 48. Gyan), Aston Villa - Fulham 2:2 (13. vlastní Pantsil, 72. Walker - 52. Johnson, 78. Dempsey), Everton - Blackpool 5:3 (20., 47., 76. a 84. Saha, 80. Beckford - 37. Baptiste, 62. Puncheon, 64. Adam), Manchester City - West Bromwich 3:0 (17. z pen., 22. a 39. z pen. Tévez), Newcastle - Arsenal 4:4 (68. a 83. obě z pen. Barton, 75. Best, 87. Tioté - 10. a 26. Van Persie, 1. Walcott, 3. Djourou), Tottenham - Bolton 2:1 (6. Van der Vaart z pen., 90.+2 Kranjčar - 55. Sturridge), Wigan - Blackburn 4:3 (35. a 56. McCarthy, 50. Rodallega, 65. Watson z pen. - 23. Roberts, 58. Samba, 81 Dunn z pen.), Wolverhampton - Manchester United 2:1 (10. Elokobi, 40. Doyle - 3. Nani).

1. Manchester United 25 15 9 1 55:24 54
2. Arsenal 25 15 5 5 54:27 50
3. Manchester City 26 14 7 5 42:22 49
4. Chelsea 24 13 5 6 46:21 44
5. Tottenham 25 12 8 5 35:27 44
6. Sunderland 26 9 10 7 32:31 37
7. Liverpool 25 10 5 10 33:31 35
8. Bolton 26 8 9 9 36:37 33