Arsenal? Skvělá volba, říkají experti

ČTK
23. 5. 2006 13:59
Praha - Přestup z Dortmundu do slavného Arsenalu je pro Tomáše Rosického skvělou volbou.
Fotbalisté Arsenalu před finále Ligy mistrů s Barcelonou.
Fotbalisté Arsenalu před finále Ligy mistrů s Barcelonou. | Foto: Reuters

Shodují se na tom čeští fotbaloví trenéři, kteří v anketě ČTK nepochybují o tom, že se reprezentační středopolař v dresu londýnských "Kanonýrů" výrazně prosadí. Podle expertů je pro Rosického odchod do Arsenalu lepší než angažmá ve španělském Atlétiku Madrid, kam měl původně namířeno.

"Přestup Tomáše do Arsenalu je vynikající po všech stránkách, o takovém angažmá sní všichni fotbalisté. Tomášovi nezbývá než pogratulovat, konečně se mu splnilo přání o přestupu do absolutního top klubu. Ještě víc v něm rozkvete a naplno rozvine svůj obrovský potenciál. A dobré je, že se přesup uzavřel před mistrovstvím, Tomáš bude mít aspoň klid," uvedl teplický kouč Vlastislav Mareček. 

Čeští trenéři si myslí, že Rosický do herního stylu Arsenalu dokonale zapadne. "Arsenal bude Tomášovi určitě skvěle sedět. Hrají fotbal, který mu bude maximálně vyhovovat - rychlý, kombinační, s bleskovým přechodem do útoku. To je přesně ta Tomášova parketa," uvedl trenér mistrovského Liberce Vítězslav Lavička, který se s Rosickým potkal při společném působení ve Spartě, kdy Lavička dělal asistenta a Rosický byl na prahu velké kariéry.

"Dobře si pamatuji zápas v Lize mistrů proti Arsenalu, který se Tomášovi hodně povedl. Trenér Wenger na něj zjevně nezapomněl. O Tomáše nemám strach, přestup zvládne," podotkl Lavička.

S Lavičkou souhlasil i Dušan Uhrin mladší, trenér letošního ligového překvapení z Mladé Boleslavi. Podle Uhrina je Rosický tím hráčem, který v Arsenalu zatím chyběl. "Tomáš dokonale zapadne do té mozaiky. Trenér Wenger moc dobře ví, proč Tomáše kupoval. Rosický má jeden z nejlepších přechodů do ofenzivy na světě, tím Arsenalu určitě nesmírně pomůže," prohlásil Uhrin.

"Je lepší, že jde do Anglie a ne do Španělska. V Arsenalu bude hrát o titul, pravidelně Ligu mistrů, to by v Atlétiku zatím zaručené neměl," připomněl Uhrin.

Rosický prý přestupem do londýnského klubu získá potřebný nový impulz pro další kariéru. "V Dortmundu už byl přece jenom hodně dlouho, měl tam místo jisté. Změnu prostředí už hodně potřeboval. V Arsenalu dostane novou jiskru, bude hrát na krásném novém stadionu. I konkurence mu ale určitě hodně pomůže a celkově ho to tam nakopne. Nepochybuju o tom, že se tam prosadí," uvažoval František Straka, bývalý kouč Teplic, Sparty a naposledy Plzně.

"Rosický se do Arsenalu hodí, navíc si určitě bude rozumět se skvělými spoluhráči Henrym, Fabregasem, Ljungbergem nebo Hlebem," podotkl Straka.

 

Právě se děje

Další zprávy