Divoká dohra londýnského derby. Ramsdalea kopl fanoušek Spurs do zad

15. 1. 2023 19:27
Fotbalisté Arsenalu vyhráli londýnské derby na hřišti Tottenhamu 2:0 a anglickou ligu vedou o osm bodů před obhájcem titulu Manchesterem City.
Aaron Ramsdale
Aaron Ramsdale | Foto: Reuters

Arsenal vstřelil oba góly na stadionu svého rivala v prvním poločase. Ve 14. minutě si gólman Tottenhamu Lloris srazil Sakův centr za záda. Mistr světa s Francií z roku 2018 si ve svém 354. startu v Premier League připsal premiérovou vlastní branku. Následně ho přízemní střelou zpoza vápna k tyči překonal Ödegaard. "Kanonýři" neprohráli 12. kolo po sobě.

Po závěrečném hvizdu domácí fanoušek napadl gólmana Arsenalu Aarona Ramsdalea. Podle britských médií jej ve chvíli, kdy si šel za branku pro lahev s pitím, přes reklamní panel kopl do zad. "Je to ostuda, vždyť je to konec konců jen fotbal. Nestalo se nic dramatického, ale zanechalo to pachuť," řekl Ramsdale.

Chelsea vyhrála teprve druhý z posledních devíti soutěžních duelů, Crystal Palace ale zdolala v Premier League pojedenácté v řadě. V 64. minutě o tom rozhodl hlavou Haverz. "Blues" zůstali desátí. Crystal Palace prohrál čtvrté z posledních pěti kol.

Fulham mohl jít v Newcastlu do vedení v 69. minutě. Bývalý útočník domácího celku Mitrovič sice penaltu proměnil, ale při její exekuci uklouzl, míče se dotknul dvakrát, a gól proto nemohl platit. Utkání směřovalo k remíze, v 89. minutě ale skóroval Isak.

"Straky" neprohrály už 14 kol a s 11 čistými konty a stejným počtem inkasovaných branek jsou na tom nejlépe z celé soutěže. Fulham nenavázal na poslední čtyři ligové výhry.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Chelsea - Crystal Palace 1:0 (64. Havertz), Newcastle - Fulham 1:0 (89. Isak), Tottenham - Arsenal 0:2 (14. vlastní Lloris, 36. Ödegaard).

1. Arsenal 18 15 2 1 42:14 47
2. Manchester City 18 12 3 3 46:18 39
3. Newcastle 19 10 8 1 33:11 38
4. Manchester United 18 12 2 4 29:21 38
5. Tottenham 19 10 3 6 37:27 33
6. Fulham 20 9 4 7 32:29 31
7. Brighton 18 9 3 6 35:25 30
8. Brentford 19 7 8 4 32:28 29