Angličané trénují na brazilské vedro nabalení do vrstev

ČTK ČTK
29. 5. 2014 14:32
Netradiční metody zvolil trenér anglické fotbalové reprezentace Roy Hodgson.
Hodgson na tréninku anglické reprezentace.
Hodgson na tréninku anglické reprezentace. | Foto: Reuters

Burton upon Trent - Netradiční metody zvolil trenér anglické fotbalové reprezentace Roy Hodgson, aby své svěřence alespoň trochu připravil na vedra, která tým čekají na mistrovství světa v Brazílii.

Fotbalisté, kteří první zápas na šampionátu odehrají v tropickém klimatu v Manausu, nyní na domácím soustředění trénují navlečení do několika vrstev.

"Nikdo z nás neví, jaké to v tom vedru bude, jaká bude vlhkost. Zkoušíme různé věci, abychom se na to alespoň trochu připravili," prohlásil obránce Glen Johnson.

Angličtí fotbalisté trénovali už na prvním přípravném kempu v portugalském Algarve, kde se průměrné květnové teploty pohybují kolem 20 stupňů, navlečení jako v zimě. Na sobě měli podvlíkačky, tepláky, tričko, mikinu, bundu a rukavice. Kdo chtěl, mohl si vzít i čepici. "Bylo to nepohodlné, dost těsné," řekl Johnson.

Závěrečnou fázi přípravy Angličané absolvují na Floridě, kde chtějí 13 dní před úvodním duelem šampionátu s Itálií využít slunečné počasí. V Manausu, který leží v srdci amazonského deštného pralesa, se v této roční době pohybují průměrné teploty kolem 31 stupňů a vlhkost vzduchu dosahuje 95 procent.

 

Právě se děje

Další zprávy