Angličané trénují na brazilské vedro nabalení do vrstev

ČTK ČTK
29. 5. 2014 14:32
Netradiční metody zvolil trenér anglické fotbalové reprezentace Roy Hodgson.
Hodgson na tréninku anglické reprezentace.
Hodgson na tréninku anglické reprezentace. | Foto: Reuters

Burton upon Trent - Netradiční metody zvolil trenér anglické fotbalové reprezentace Roy Hodgson, aby své svěřence alespoň trochu připravil na vedra, která tým čekají na mistrovství světa v Brazílii.

Fotbalisté, kteří první zápas na šampionátu odehrají v tropickém klimatu v Manausu, nyní na domácím soustředění trénují navlečení do několika vrstev.

"Nikdo z nás neví, jaké to v tom vedru bude, jaká bude vlhkost. Zkoušíme různé věci, abychom se na to alespoň trochu připravili," prohlásil obránce Glen Johnson.

Angličtí fotbalisté trénovali už na prvním přípravném kempu v portugalském Algarve, kde se průměrné květnové teploty pohybují kolem 20 stupňů, navlečení jako v zimě. Na sobě měli podvlíkačky, tepláky, tričko, mikinu, bundu a rukavice. Kdo chtěl, mohl si vzít i čepici. "Bylo to nepohodlné, dost těsné," řekl Johnson.

Závěrečnou fázi přípravy Angličané absolvují na Floridě, kde chtějí 13 dní před úvodním duelem šampionátu s Itálií využít slunečné počasí. V Manausu, který leží v srdci amazonského deštného pralesa, se v této roční době pohybují průměrné teploty kolem 31 stupňů a vlhkost vzduchu dosahuje 95 procent.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy