Advocaat potřetí končí u nizozemských fotbalistů

ČTK ČTK
8. 11. 2017 20:40
Advocaatův nástupce zatím není znám, ovšem Nizozemci nevylučují ani angažování zahraničního trenéra.
Dick Advocaat
Dick Advocaat | Foto: Reuters

Amsterodam - Trenér Dick Advocaat po neúspěšné snaze o postup na mistrovství světa do Ruska skončí u nizozemské fotbalové reprezentace. Sedmdesátiletý kouč to řekl v Aberdeenu, kde se "oranje" ve čtvrtek představí v přípravném utkání proti domácímu Skotsku. Advocaatovou rozlučkou pak bude úterní duel v Rumunsku.

Advocaat vedl reprezentaci své země už třikrát. Letos v červnu nahradil Dannyho Blinda, aby se pokusil třetímu týmu z MS v Brazílii zachránit kvalifikaci o Rusko, to se mu však nepovedlo. Jeho kontrakt letos vyprší a nebude obnoven.

Advocaatův nástupce zatím není znám. "Nevylučujeme ani možnost zahraničního trenéra," uvedl Eric Gudde, nový ředitel profesionálního fotbalu v nizozemském svazu. Ještě před angažováním kouče chce Gudde najít vhodného kandidáta na pozici sportovního ředitele.

okr maz

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy