Arsenal uhájil vítězství na hřišti outsidera až v nastaveném čase

5. 12. 2023 23:18
Arsenal díky gólu Declana Rice v sedmé nastavené minutě zvítězil v 15. kole anglické fotbalové ligy 4:3 na hřišti Lutonu. Po přestřelce, v níž obracel nepříznivé skóre, vede londýnský tým tabulku před Liverpoolem o pět bodů.
Gabriel Jesus, Arsenal
Gabriel Jesus, Arsenal | Foto: Reuters

Favorizovaný Arsenal měl za čtvrtým vítězstvím za sebou kostrbatou cestu. Na hřišti nováčka, jenž je v tabulce sedmnáctý, díky brankám Gabriela Martinelliho a Gabriela Jesuse dvakrát vedl.

Za domácí ale hlavičkami po rozích srovnali nejprve Gabriel Osho a Elijah Adebayo. V 57. minutě se dokonce dostali do vedení poté, co Ross Barkley prostřelil nejistého gólmana Davida Rayu.

Tři minuty nato ale střelou zblízka vyrovnal Kai Havertz a v závěrečném tlaku anglický reprezentant Rice přesnou hlavičkou k tyči po centru kapitána Martina Ödegaarda rozhodl o tříbodovém zisku pro lídra tabulky. Luton zůstal dva body nad pásmem sestupu.

Wolverhampton porazil 1:0 předposlední Burnley a posunul se ke klidnějšímu středu tabulky na 12. místo. Jediný gól zápasu padl ve 42. minutě po chybě Sandera Bergeho, který ztratil míč na hraně vlastního pokutového území, a akci zakončil svou osmou brankou sezony Hwang Hi-čchan.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Wolverhampton - Burnley 1:0 (42. Hwang Hi-čchan), Luton - Arsenal 3:4 (25. Osho, 49. Adebayo, 57. Barkley - 20. Martinelli, 45. Gabriel Jesus, 60. Havertz, 90.+7 Rice).

1. Arsenal 15 11 3 1 33:14 36
2. Liverpool 14 9 4 1 32:14 31
3. Manchester City 14 9 3 2 36:16 30
4. Aston Villa 14 9 2 3 33:20 29
5. Tottenham 14 8 3 3 28:20 27
6. Newcastle 14 8 2 4 32:14 26
7. Manchester United 14 8 0 6 16:17 24
8. Brighton 14 6 4 4 30:26 22