Vypjatý duel završila bitka, anglický reprezentant ji mazaně proseděl

Radek Vičík Radek Vičík
před 3 hodinami
Dramatický zápas anglické fotbalové Premier League mezi Chelsea a Nottinghamem Forest se o víkendu zvrhl v závěrečných minutách v divokou šarvátku, do níž se zapojili i muži z lavičky.
Potyčka v zápase Chelsea - Nottingham Forest
Potyčka v zápase Chelsea - Nottingham Forest | Foto: Reuters

Incident v nedělím duelu odstartoval v 88. minutě hostující Neco Williams, který nevybíravě vystrčil obránce Chelsea Marca Cucurellu mimo hrací plochu. U postranní čáry okamžitě vypukl chaos.

Do skrumáže se zapojili hráči obou týmů i řada mužů z laviček. Jen ofenzivní hráč Blues Cole Palmer si ostentativně sedl na zem, aby se od celé té mely distancoval.

Šarvátka hráčů Chelsea a Nottinghamu:

Vrcholem konfliktu bylo, když domácí forvard Nicolas Jackson dal facku Moratovi z týmu Forest. Jackson se přitom do šarvátky zapojil z lavičky, protože ho jen několik minut předtím vystřídal Christopher Nkunku.

Na rozdíl od ostatních zúčastněných však autor políčku nebyl potrestán, jiní bijci viděli za výtržnosti žluté karty. Jacksonův prohřešek sice nechal rozhodčí Chris Kavanagh bez trestu, ale vše může ještě zvrátit Fotbalová asociace (FA).

Obsluha VAR si všimla Jacksonova políčku, ale během hry nezasáhla, což ponechává otevřená vrátka pro další postih.

Zápas byl vyhrocený od úvodního hvizdu. Hráči Chelsea dostali šest žlutých karet, za což klubu hrozí pokuta 50 000 liber za nesportovní chování.

Navzdory rvačce a hrozbě sankcí ze strany FA byl domácí kouč Enzo Maresca s chováním svých svěřenců spokojen.

"Líbí se mi týmový duch. Líbí se mi, jak se z nich stává tým," řekl po zápase s tím, že agresivní přístup hráčů bere jako dobrý signál sílící soudržnosti kolektivu.

Dění na trávníku bylo dramatické i po fotbalové stránce. Nottingham se ujal na začátku druhého poločasu vedení, když se po čtyřech minutách prosadil Chris Wood. Chelsea však rychle odpověděla.

Cole Palmer (20) sedí na zemi při potyčce v zápase Chelsea - Nottingham Forest.
Cole Palmer (20) sedí na zemi při potyčce v zápase Chelsea - Nottingham Forest. | Foto: Reuters

Klíčovou roli sehrál Palmer, který připravil vyrovnání pro Noniho Maduekeho. Palmer touto asistencí rozšířil svou už tak impozantní bilanci. Během sedmi ligových zápasů si připsal pět asistencí a šest gólů.

A byl to právě Palmer, který se od rvačky držel co nejdál. Tvůrce hry Chelsea, který už měl žlutou kartu, se vědomě rozhodl, že se šarvátce zcela vyhne. Mladý anglický reprezentant si dokonce sedl na zem.

Fanoušky na sociálních sítích to pobavilo. Mnozí ocenili jeho chytrý taktický tah, jak se vyhnout druhé žluté kartě a tím i hrozbě vyloučení.

Zápas, který skončil remízou 1:1, se tak do paměti fanoušků zapíše divokou rvačkou u postranní čáry i Palmerovým chladnokrevným rozhodnutím nezasahovat do konfliktu.

Podívejte se na sestřih utkání nizozemské ligy Feyenoord - Twente | Video: Asociated Press