F1 projde tichou revolucí, jak se změní "motorová mapa"?

Renault RS27 poháněl v různých modifikacích všechny tři vítězné formule Sebastiana Vettela a tým Red Bul ho používá i letos. S čím pojede tento tým i ostatní příští rok, to se dozvíte v galerii.
Také pro příští sezonu zůstanou "Rudí Býci" věrní francouzským motorům. Tentokrát už ovšem s objemem o třetinu menším a bez dvou válců.
I když Lotus už Renaltu nepatří, stále využívá jeho pohon a je nanejvýš pravděpodobné, že spolupráce Lotus - Renault bude napřesrok pokračovat. Každé jiné řešení by bylo velkým překvapením.
Do "stáje" Renaultu se nově přidá Toro Rosso, které tak využije zkušenosti sesterského týmu Red Bull. Bývalé Minardi dosud používalo motory Ferarri, teď je vymění za francouzský výrobek, převodovky dodá Red Bull.
Caterham nemá co měnit a také tým malajského milionáře Tony Fernandese by měl zůstat u Renaultu. Francouzský výrobce tak i příští rok zůstane na čtyřech týmech.
Foto: Renault Sport
Radek Vičík Radek Vičík
5. 6. 2013 15:51
Příští rok začnou ve formuli 1 platit nová pravidla ohledně motorů. Podívejte se, kterých týmů se dotknou a kdo bude hlavním dodavatelem agregátů.

Praha - Příští rok začnou ve formuli 1 platit nová pravidla ohledně motorů. Místo stávajících osmiválců o objemu 2,4 litru nastoupí šestiválcové šestnáctistovky. Podívejte se, kterých týmů se dotknou a kdo bude hlavním dodavatelem agregátů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která zabila kameramanku, dokládá zpráva FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou, informuje web ABC News.

Baldwin Hutchsinovou zastřelil omylem při natáčení westernu v Novém Mexiku v říjnu loňského roku. V prosincovém rozhovoru s televizí ABC ovšem trval na tom, že spoušť nezmáčkl. "Spoušť nebyla stisknuta," uvedl. "Já jsem spoušť nestiskl," dodal. Herec předpokládal, že ve zbrani není ostrý náboj. Při neštěstí byl zraněn i režisér Joel Souza.

Testy náhodného výstřelu podle zprávy FBI prokázaly, že střelná zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže .45 Long Colt - "nemohla vystřelit bez stisknutí spouště".

Zdroj: ČTK
Další zprávy