Emmons vybojovala stříbro! Tentokrát zářila v malorážce

Václav Rojík
14. 8. 2008 10:20
Emmons má z olympiády druhou medaili
Kateřina Emmons a její stříbrná medaile z malorážky
Kateřina Emmons a její stříbrná medaile z malorážky | Foto: Reuters

Peking - Česká střelkyně Kateřina Emmons vybojovala stříbrnou olympijskou medaili ve sportovní malorážce na 3x20 ran. Po zlatu ze vzduchovky tak přidala druhou medaili a stala se zatím nejúspěšnější střelkyní her.

Po závodu se nevěřícně zadívala směrem ke svému muži a vesele kroutila hlavou. "Tohle by mě ani ve snu nenapadlo," svěřila se pak novinářům. A dodala, že se cítí hodně unaveně.

Na její vítězství nikdo moc nesázel. Dokonce i její otec a kouč v jedné osobě řekl pro Aktuálně.cz: "Má šanci na postup do finále mezi osm nejlepších. Technicky má snad i na vyšší umístění. Co jí ale chybí, jsou dlouholeté zkušenosti z velkých soutěží v této disciplíně, protože po roce 2004 měla malorážkovou pauzu a začala střílet a trénovat až během loňského roku..." (celý rozhovor naleznete zde)

Česká reprezentantka, pro níž je malorážka jen doplňkovou disciplínou, vystřelila cenný kov poslední ranou (10,2).

Před ní jí patřila čtvrtá příčka s poměrně značnou ztrátou na stupně vítězů. Nakonec se o jednu desetinu dostala před třetí Kubánku Cruzovou.

Čtěte také: Emmons bude bojovat o další medaili. Je ve finále

Závod vyhrála domácí Číňanka Tu Li se solidním náskokem dva a půl bodu. Domácí závodnice vyhrála kvalifikaci, jenže finále začala podobně jako ve vzduchovce hodně nervózně.

Číňanka začala ranou za 8,7 bodu. Kateřina Emmons, která překvapila šestou příčkou v kvalifikaci a vyrovnáním osobního rekordu 586 bodů, začala hned první finálovou položkou útok na medaili.

Čtěte dále:
Fantazie: Češka Emmons získala olympijské zlato!
Zlatá střelkyně Emmons: Chci dál zůstat Češkou

Po čtyřech ranách už se česká reprezentantka dostala na druhou příčku. Mezitím se Tu Li uklidnila a vrátila se do čela závodu.

V páté položce si však vybrala první devítku, kterou ale ihned napravila skvělou trefou za 10,6. Menší krize přišla při osmé a deváté položce, kdy dvakrát po sobě zasáhla "jen" devítku.

Pak ale ukázala pevné nervy, vypořádala se s hlučným čínským publikem a vynikající poslední ranou proklouzla na druhou příčku. Pro Českou republiku znamená její úspěch po třídenním půstu třetí medaili. Emmons si po bronzu z Atén zkompletovala sbírku olympijských medailí.

Druhá česká zástupkyně v závodě Adéla Sýkorová skončila devatenáctá a do finále se neprobojovala.

Výsledky:
1. Tu Li (Čína) 690,3 (589+101,3)
2. Emmons (ČR) 687,7 (586+101,7)
3. Cruzová (Kuba) 687,6 (588+99,6)
4. Galkinová (Rusko) 687,4
5. Beyerleová (USA) 686,9
6. Dovgunová (Kazachstán) 686,3
7. Mihajlovičová (Srbsko) 686,0
8. Wu Liou-si (Čína) 685,9
...
19. Sýkorová (ČR) 578.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy