Djokoviče zradilo koleno. Musí na operaci, start ve Wimbledonu a na OH je v ohrožení

ČTK ČTK
5. 6. 2024 15:30
Srbský tenista Novak Djokovič absolvoval dnes podle francouzského deníku L'Équipe operaci menisku v pravém kolenu, kvůli němuž v úterý odstoupil z Roland Garros, kde obhajoval loňský titul.
Novak Djokovič
Novak Djokovič | Foto: Reuters

Vítěze rekordních 24 grandslamů, který přijde o pozici světové jedničky, čeká minimálně třítýdenní pauza. Jeho start ve Wimbledonu, který startuje 1. července, je nejistý, stejně jako účast na olympijských hrách v Paříži na přelomu července a srpna.

Sedmatřicetiletý Djokovič si poranil pravé koleno v pondělí v osmifinálovém souboji s Argentincem Franciscem Cerúndolem. Během utkání si vyžádal pauzu na ošetření, před začátkem čtvrtého setu si vzal prášek proti bolesti a duel po čtyřech a půl hodinách vyhrál 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

V úterý však vynechal v Paříži trénink a po výsledcích magnetické rezonance z turnaje odstoupil. Ve čtvrtfinále měl čelit loňskému finalistovi Casperu Ruudovi z Norska. Djokovič přišel o šanci získat 25. grandslamový titul, kterým by se osamostatnil v čele historického žebříčku před Australankou Margaret Courtovou.

"Hrál jsem srdcem a v zápase ze sebe vydal vše. Bohužel. Po pečlivém zvážení a konzultacích jsem musel učinit těžké rozhodnutí," napsal ke svému odstoupení na instagramu Djokovič.

 

Právě se děje

Další zprávy