Čeští florbaloví junioři zdolali Finy 4:3 a obhájili na domácím MS titul

29. 8. 2021 18:45

Čeští florbalisté obhájili na domácím mistrovství světa v Brně titul po premiérovém triumfu v roce 2019 v kanadském Halifaxu. Ve finále v Městské hale Vodova před 2261 diváky porazili Finsko 4:3. Rozhodl o tom v čase 58:21 útočník Matěj Čermák. Na bronz dosáhli Švédové, kteří zdolali Švýcarsko 7:6.

Duel nezačal pro český výběr dobře a hned po buly se ve čtvrté sekundě dostal ke střele Alpo Laitila a otevřel skóre. Potom se domácí ubránili při vyloučení Matěje Pěničky a z následné trvalé převahy nedokázali srovnat stav. V 18. minutě při trestu Ondřeje Papouška zvýšil povedenou střelou do levého horního rohu branky Tomáše Jurca opět Laitila.

V čase 22:10 se dočkali gólové radosti také domácí reprezentanti a rovněž díky přesilovce. Při trestu Topiase Simonena po ideální přihrávce Šimona Stránského u pravé tyče doklepl balonek Matěj Havlas. Největší možnosti na vyrovnání měli Petr Majer a Stránský, Jurco skvělým zákrokem chytil střelu Mattiho Minkkinena.

Smazat ztrátu se podařilo až po 124 sekundách třetí třetiny Matěji Pěničkovi, který prostřelil Juusa Jokisala mezi nohy. V 49. minutě Finy podržel gólman při šanci Stránského, ale v čase 50:33 dorazil balonek po Havlasově střele Bohumil Piskáček. V 55. minutě sice vyrovnal Tatu Havula, ale 99 sekund před koncem po Majerově akci rozhodl Čermák.