Češky se vrací. Krejčíková trefovala rivalku, Nosková se potila za volantem Porsche

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 4. 2024 14:18
Naleštěná luxusní auta, nasvícená moderní aréna a to nejlepší z okruhu WTA na oranžové drti. Tenisový kolotoč se zase vrátil do Stuttgartu, aby tu zahájil evropskou antukovou sezonu ženského okruhu. Jde i o velký comeback českých hráček, které jsou už před samotným začátkem německého podniku hodně vidět.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Je to už tradice. Antuková sezona začíná pro nejlepší tenistky světa ve Stuttgartu. Prestižní akci v zastřešené hale sponzoruje výrobce vozů Porsche, vítězka dostane kromě prize money a pěti stovek bodů i luxusní sporťák. 

A tak není divu, že si zastávku v městě na přítoku Rýna nenechává ujít hned osm hráček první desítky. 

Pro nejzářivější české hvězdy je to navíc comeback na velkou scénu poté, co v posledních týdnech sbírali úspěchy spíše jejich mužští kolegové.

Barbora Krejčíková hrála naposledy na začátku února. Pak ji vyřadilo ze hry zranění zad a následně upoutala na lůžko nemoc. Teď je znovu v akci a hned se postarala o slavnostní los turnaje.

Ještě více se však blýskla nemilosrdnou přestřelkou v tréninku, kdy namířila míček přímo do deváté hráčky světa Tunisanky Uns Džábirové. Ta na poslední chvíli uskočila a dostala balónek zpátky přes síť. Ale dost se intenzitě úderu rodačky z Ivančic divila.

"Báro, vítej zpátky, ale ne tak tvrdě na Uns," napsal k videu oficiální instagramový kanál turnaje. Obě hráčky se ale incidentu zasmály.

Na kurty se vrací i aktuální česká jednička Markéta Vondroušová, která předčasně odjela z americké šňůry v Indian Wells a Miami kvůli umírajícímu dědečkovi. 

Velká pozornost bude patřit také Lindě Noskové, kterou si i pořadatelé vybrali a podrobili ji "Porsche challenge". Na místním parkovišti projížděla autem mezi kuželi, střihla si akrobatický přejezd s miniautíčkem a vyzkoušela parkování. 

Autoškolu má devatenáctiletá tenistka stále čerstvě v malíku, takže si výzvu i viditelně užívala. Spolu s ní se na improvizovaném dopravním hřišti trápily Španělka Paula Badosaová či Chorvatka Donna Vekičová. 

Pavouk je prošpikovaný hvězdnými jmény, takže české tenistky nečeká ve Stuttgartu snadná cesta. Hned v úvodním kole se Vondroušová střetne právě s Vekičovou, na Noskovou číhá lotyšská ranařka a osmá nasazená Jelena Ostapenková.

První do akce půjde už v pondělí Krejčíková, která si sama nalosovala soupeřku. Tou bude 19. hráčka světa Ruska Veronika Kuděrmetovová. Duel je na programu zhruba od 18:30 a deník Aktuálně.cz vám ho přinese v on-line reportáži.

 

Právě se děje

Další zprávy