Ještě pár metrů a voda z Čech zruší světový šampionát

Podívejte se, jak oproti včerejšku stoupla voda v okolí drážďanského zimního stadionu.
Jak voda zaplavovala plochy před stadionem, kde se MS inlinistů koná, můžete posoudit na této a následující fotografii. Takto vypadala situace v úterý ...
... a takto ve středu. Voda znatelně stoupla. Tyto schody přitom vedou přímo do arény.
Další srovnávací pohled. Na tomto snímku je parkoviště s cedulí upozorňující na MS ještě nad hladinou (úterý) ...
... a tady už z parkoviště a cedule není vidět téměř nic...
Foto: Juraj Jurik
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
5. 6. 2013 13:50
Juraj Jurík, člen slovenské reprezentace v inline hokeji, hlásí, že mistrovství světa v Drážďanech je ohroženo velkou vodou.

Drážďany - Velká voda, která spláchla valnou část povodí Vltavy a nyní i trápí i Labe, nedělá škody jen českým občanům a také sportovcům (více zde). 

V ohrožení je i mistrovství světa v inline hokeji, které v těchto dnech v německých Drážďanech pořádá IIHF.

Den před čtvrtfinálovými zápasy totiž voda z Labe sahá téměř ke stadionu, kde se šampionát hraje. A hlavní povodňová vlna z Čech má přitom teprve dorazit.

Jurík: Voda je pět metrů od stadionu

„Situace je tu teď taková, že se Labe vylilo ze svého koryta, ale do centra města se zatím voda nedostala. Nicméně řeka by měla kulminovat až dnes večer, takže tehdy se teprve ukáže, jak silná to povodeň bude," sdělil Aktuálně.cz člen slovenské reprezentace Juraj Jurík, který hrával za mládežnické výběry Zlína, a nyní působí ve slovenské Skalici.

„Voda je v těchhle chvílích zhruba pět až deset metrů od stadionu a pokud by se dostala dovnitř, musel by se patrně zrušit celý šampionát s tím, že by se dohrál až příští rok v Pardubicích," dodal slovenský reprezentant, který ale v minulosti díky dvojímu občanství hrával i za Čechy.

Nebojíme se, organizace je na úrovni

"Zaplavená už jsou fotbalová a další hřiště v okolí stadionu, který je ale naštěstí na takovém vyvýšenějším místě," tvrdí Jurik (viz přiložené foto). 

I když se ale situace na místě zdá z vnějšku kritická, podle Juríka vše nasvědčuje tomu, že místní pověřené instituce boj s živly zvládnou (více o situaci v Německu zde).

Větší strach než samotní hráči tak mají jejich přátele v Čechách a na Slovensku.

"My se zatím nijak ohroženi necítíme. To spíš nám volají příbuzní a známí a ptají se, jak to tu vypadá. Zatím se ale zdá, že to Němci docela dobře zvládají," tvrdí Jurík.

Hráči budou stavět hráze

Do protipovodňových opatření se přitom zapojí přímo i samotní hokejisté, které k tomuto kroku vyzval direktoriát turnaje. 

„Dnes máme volný den a vedení turnaje požádalo všechny týmy, aby vyslaly své zástupce a pomohly se stavěním hrází," uvádí Jurík.

Pokud stadion nápor vody vydží, měly by se už zítra hrát čtvrtfinálové zápasy. 

Český tým v nich po porážkách se Švédskem a Finskem v základní skupině narazí na Kanadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Erdogan změnil názor, s viceprezidentem USA Pencem se nakonec setká

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ve čtvrtek setká s americkým viceprezidentem Mikem Pencem a ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Informoval o tom šéf komunikací turecké vlády. Dříve totiž Erdogan setkání v rozhovoru s televizí Sky News odmítl s tím, že bude jednat pouze se svým protějškem Donaldem Trumpem a nechal se slyšet, že americkou delegaci, která chce jednat o nynější turecké intervenci v Sýrii, odkáže na jejich protějšky v turecké vládě.

Zástupci vlády USA letí do Turecka ve středu, ve čtvrtek pak mají začít oficiální jednání. Pompeo řekl, že cílem mise je najít řešení situace v Sýrii a ne rozbít americko-turecké vztahy.

Další zprávy