Češi na Hlinka Gretzky Cupu deklasovali Němce, zářil Benák

6. 8. 2024 22:43

Česká hokejová reprezentace do 18 let deklasovala ve svém druhém utkání na turnaji Hlinka Gretzky Cup v Edmontonu Německo 7:3 a po druhé výhře má jistý postup do semifinále.

Dalším skvělým výkonem se pod vítězství svěřenců trenéra Davida Čermáka podepsal útočník Adam Benák, který vstřelil tři branky a přidal dvě asistence. Sedmnáctiletý talent je nově historicky nejproduktivnějším hráčem turnaje, v součtu s loňským ročníkem nasbíral již 17 bodů.

Němci, kteří na úvod prestižního turnaje porazili v prodloužení Finsko, se sice ve 4. minutě dostali zásluhou Gustavse Griva do vedení, český výběr však bleskově odpověděl. O 22 sekund později Benák vyrovnal a plzeňský rodák byl i poté klíčovou postavou duelu. V 11. minutě posunul svůj tým do vedení a ještě v první třetině připravil v přesilovce gól pro Záhejského.

Ve druhé třetině měli Češi výraznou střeleckou převahu, stejně jako v první části vyslali na brankáře Kaisera 17 střel a opět se i třikrát gólově prosadili. Ve 39. minutě Benák zkompletoval hattrick. Ještě před odchodem do kabin si navíc připsal pátý kanadský bod v utkání, když asistoval na branku Poletína.

Posledním českým soupeřem v první části turnaje budou ve středu Finové.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let v Edmontonu:

Skupina B:

Česko - Německo 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)

Branky: 4., 11. a 39. Benák, 19. Záhejský, 22. Čihař, 40. Poletín, 47. Pavlík - 4. G. Griva, 36. Willhöft, 58. Lewandowski.

1. Česko 2 2 0 0 0 9:4 6
2. Německo 2 0 1 0 1 5:8 2
3. Finsko 1 0 0 1 0 1:2 1
4. USA 1 0 0 0 1 1:2 0