Bývalý hokejový útočník Sparty spáchal sebevraždu. Bylo mu pouhých 31 let

Sport Sport
5. 6. 2024 11:18
Čeští fanoušci si jeho jméno spojí s působením v hokejové Spartě, jejíž dres oblékal v sezoně 2017-18. Norský útočník Alexander Reichenberg spáchal na začátku května sebevraždu, bylo mu 31 let.
MS 2017, Česko-Norsko: Alexander Reichenberg
MS 2017, Česko-Norsko: Alexander Reichenberg | Foto: Michal Eger

Švédský rodák celou svou kariéru reprezentoval Norsko. K jeho úmrtí mělo dojít již na začátku minulého měsíce, nyní vyšly najevo tragické okolnosti jeho skonu.

"Sám si vybral, že nás opustil," oznámila rodina při pohřbu.

Reichenberg ve Spartě odehrál 41 zápasů a nasbíral 14 bodů za šest gólů a osm asistencí. Po jedné sezoně v Praze se vrátil do Lillehameru IK, odkud do Česka odešel. Vyzkoušel si i rakouskou a švédskou ligu, starty ale sbíral především v norské nejvyšší soutěži.

Za reprezentaci nastupoval pravidelně, zahrál si na dvou světových šampionátech, k vrcholu jeho kariéry patřil start na olympijských hrách v roce 2018 v Koreji.

"Je neuvěřitelně smutné pomyslet si, že už nikdy neuslyší skandování publika v Eidsiva Aréně a že my, co jsme seděli na tribuně, neuvidíme hráče s velkým úsměvem, extra fintou nebo tvrdou střelou z kruhu v přesilovce," uvedl norský klub na svém oficiálním instagramovém účtu.

 

Právě se děje

Další zprávy