Bitvu titánů vyhrál Djokovič, Nadalovi nepomohlo ani zázračné vzepětí ve druhém setu

29. 7. 2024 16:06
Srbský tenista Novak Djokovič porazil v atraktivním utkání 2. kola olympijského turnaje Španěla Rafaela Nadala 6:1, 6:4.
Tenisté Rafael Nadal a Novak Djokovič po vzájemném utkání na OH 2024 v Paříži
Tenisté Rafael Nadal a Novak Djokovič po vzájemném utkání na OH 2024 v Paříži | Foto: Reuters

Ostře sledovaný duel na antukovém dvorci Phillipea Chatriera vyhrál za hodinu a 44 minut a připsal si v 60. vzájemném utkání 31. vítězství.

Duel dvou tenisových ikon, které mají dohromady na kontě 46 grandslamových trofejí, měl Djokovič po většinu času pod kontrolou.

Čtrnáctinásobný vítěz Roland Garros Nadal, jenž nastoupil s obvázaným pravým stehnem, odvrátil v závěru prvního setu hrozbu "kanára".

Ve druhé sadě sice z nepříznivého stavu 0:4 zázračným vzepětím vyrovnal, poslední dva gemy ale získal vítěz rekordních 24 grandslamů. Duel zakončil Djokovič esem.

Sedmatřicetiletý Srb dál živí šanci na první olympijské zlato v kariéře, pod pěti kruhy zatím získal ve dvouhře jen bronz v roce 2008 v Pekingu.

Tehdy s pozdějším vítězem Nadalem prohrál v semifinále. V osmifinále narazí na Němce Dominika Koepfera, nebo Itala Mattea Arnaldiho.

O rok starší Nadal, který v posledních letech laboroval se zdravotními problémy a může jít o jeho poslední sezonu v kariéře, pokračuje na turnaji ještě ve čtyřhře po boku Carlose Alcaraze.

Čtyřnásobná vítězka antukového Roland Garros Iga Šwiateková postoupila na olympijském turnaji v Paříži do osmifinále. Světová tenisová jednička z Polska porazila domácí Francouzku Diane Parryovou za hodinu a 14 minut 6:1, 6:1.

Vítězka posledních tří ročníků grandslamového Roland Garros Šwiateková vyhrála v Paříži už 23. zápas v řadě. Navázala na úvodní výhru nad Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou a znovu neztratila ani set.

Devětapadesáté hráčce světa Parryové dovolila jen dva gemy, nenabídla jí ani jeden brejkbol. Její další soupeřkou bude Číňanka Wang Si-jü.

Nezaváhala ani finalistka letošního French Open Jasmine Paoliniová, italská tenistka přehrála 6:4, 6:1 Polku Magdu Linetteovou, jež v pátek získala titul na turnaji WTA v Praze.

Světová pětka Paoliniová, jež si zahrála finále na Roland Garros i ve Wimbledonu, sváděla s Linetteovou vyrovnaný souboj jen v úvodním setu. Ve druhém soupeřce třikrát sebrala podání a proměnila první mečbol.