MS v biatlonu • Östersund • 16:30

Sprint mužů

Vítejte u online reportáže ze sprintu mužů v rámci MS v biatlonu ve švédském Östersundu. Závod bude odstartován v sobotu 9. března 2019 v 16:30.

Přeji příjemnou sobotu. MS v biatlonu 2019 je v plném proudu a ve švédském Östersundu je pro dnešek připraven sprint mužů na 10 kilometrů. My se můžeme těšit na čtveřici českých biatlonistů včetně mladíka Jakuba Štvrteckého.

Největším favoritem závodu bude jednoznačně Johannes Thingnes Bö. Norský fenomén má v čele celkového hodnocení SP náskok necelých tři sta bodů, což jej staví do pozice již téměř jistého držitele velkého křišťálového glóbu. Navíc je na tom Nor fantasticky také v boji o malý křišťálový glóbus za sprint. V hodnocení této disciplíny má k dobru 130 bodů.

 

Kromě norského biatlonisty se však do boje o další medaile může zapojit široký okruh závodníků. Určitě můžeme počítat s Alexandrem Loginovem, Simonem Desthieuxem, Benediktem Dollem či bratrem lídra SP, Tarjeiem Bö. Právě tito biatlonisté patří mezi nejlepší v hodnocení sprintu, avšak zmínit musíme například i Guigonnata, Edera, Fourcada, Hofera nebo Eberharda.

CELKOVÉ HODNOCENÍ SPRINTU

 

1. Johannes Thingnes Bö (NOR) 394 b.

2. Alexandr Loginov (RUS) 264 b.

3. Simon Desthieux (FRA) 262 b.

4. Benedikt Doll (GER) 237 b.

5. Antonin Guigonnat (FRA) 229 b.

6. Tarjei Bö (NOR) 203 b.

7. Simon Eder (AUT) 195 b.

8. Martin Fourcade (FRA) 193 b.

10. Julian Eberhard (AUT) 191 b.

---

14. Michal Krčmář (CZE) 138 b.

28. Ondřej Moravec (CZE) 86 b.

57. Michal Šlesingr (CZE) 22 b.

62. Tomáš Krupčík (CZE) 18 b.

Výborné vzpomínky na Östersund má především Tarjei Bö, který se ve skvělém světle předvedl loni na úvod SP. Norský biatlonista totiž odstřílel jen s jednou chybou a v dosud posledním sprintu ve švédském středisku dokázal zvítězit. Nicméně učinil tak s náskokem pouhých sedmi desetin před druhým Martinem Fourcadem a necelých čtyř vteřin před Erikem Lesserem. Aktuální lídr SP obsadil se třemi chybami až jedenáctou pozici. Čechům se před rokem v Östersundu bohužel nedařilo, když byl nejlepším až osmatřicátý Michal Šlesingr. 

Z českých biatlonistů se dnes můžeme těšit na čtveřici Michal Krčmář - Ondřej Moravec - Tomáš Krupčík - Jakub Štvrtecký. Pro posledního zmíněného to bude premiéra na seniorském MS, nicméně ostatní už patří mezi zkušenější závodníky. Navíc Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem ukázali výbornou formu ve smíšené štafetě.

START

ZÁVOD BYL ODSTARTOVÁN

START

Na trati máme Dominika Landertingera. Hned na úvod závodu tak můžeme sledovat velmi nadějného biatlonistu, který by mohl být dobrým porovnáním.

START

Tarjei Bö už je také na trati. Uvidíme, jakou formu dosud poslední vítěz sprintu v Östersundu ukáže.

1.stř.

Dominik Landertinger zvládl skvělou první střelbu a v závodě pokračuje zatím bez chyby.

START

Startují další spolufavorité. V závodě už je i Fillon Maillet, Eberhard či Lukas Hofer. Za půl minuty startuje také Michal Krčmář.

1.stř.

První povedená střelba také pro Patrika Nawratha. Mladý německý biatlonista je navíc o šestnáct vteřin rychlejší než Dominik Landertinger.

START

Na trati máme největšího favorita závodu Johannese Thingnes Bö. Norský biatlonista bude potřebovat hlavně kvalitní střelbu, neboť běžecky patří rozhodně mezi nejlepší.

1.stř.

Tarjei Bö už má taky odstříleno na první položce a se ztrátou necelých tří vteřin je druhý. Velmi dobře navíc závod rozjel také Rastorgujevs.

START

Startují další a další biatlonisté. Pomalu se blíží start Ondřeje Moravce, jenž na trať vyrazí s číslem 44. Momentálně startuje devětatřicátý Arnd Peiffer.

2,1 km

Johannes Thingnes Bö má skvělý úvod závodu. Po 2100 metrech je o necelých pět vteřin před Nawrathem.

2.stř.

Nawrath chybuje a zřejmě přichází o šanci bojovat o medaile. Stejně tak Dominik Landertinger.

1.stř.

Hofer poslal na ležce tři chyby. Je tak ze hry o dobré umístění.

1.stř.

Michal Krčmář bohužel chyboval hned prvním výstřelem. Ze střelnice tak odjíždí s jednou nepřesností.

1.stř.

Český biatlonista se po jednom nepřesném výstřelu řadí na 22. místo. Zdá se, že to "Bimbovi" nesedí ani běžecky.

1.stř.

Dokonalá střelba Johannese Thingnese Bö! Norský biatlonista je zatím suverénně první!

1.stř.

Do boje o výborné umístění se zapojuje Erik Lesser. Němec zvládl úvodní střelbu bez chyby.

1.stř.

Loginov za nula! Ruský biatlonista se řadí na čtvrté místo.

2,9 km

K první střelbě se blíží Ondřej Moravec. Český biatlonista závod rozběhl podobně jako Michal Krčmář, avšak uvidíme, jak si povede na střelnici.

2.stř.

Druhou střelbu absolvoval Michal Krčmář a opět to bylo s jednou chybou. Navíc český biatlonista střílel docela pomalu.

1.stř.

Ondřej Moravec na první střelbě s jednou chybou. Uvidíme, kam se český závodník zařadí.

2.stř.

Johannes Thingnes Bö vestoje chyboval, avšak díky fantastickému běhu je nadále první. Nor vede o šest vteřin před Fillon Mailletem.

2.stř.

Michal Krčmář je po druhé střelbě na 21. pozici.  Zatím to nevypadá na příliš povedený závod Čechů.

1.stř.

Velmi podobně jako Krčmář je na tom po první střelbě Ondřej Moravec. Druhý český zástupce v závodě je o čtyři vteřiny rychlejší a drží 33. pozici.

2.stř.

Hodně špatný závod pro domácí Švédy. Samuelsson dal na druhé střelbě tři chyby a příliš tak nevylepší postavení dosud nejlepšího švédského závodníka, kterým byl s pěti chybami Femling.

2.stř.

Fantastický výkon Alexandra Loginova. Ruský biatlonista na tom není běžecky tak dobře jako Bö, nicméně po přesné střelbě je těsně první.

1.stř.

Martin Fourcade chce na tomto šampionátu pokořit J. T. Bö, nicméně po první střelbě na rivala mírně ztrácí. S nulou na kontě má manko 18 vteřin.

2.stř.

Ondřej Moravec se podruhé dostavil na střelnici a ani tentokrát to nezvládl bez chyby. Navíc se netrefil hned dvakrát a rozhodně tedy nebude nejlepším českým závodníkem.

9,5 km

Podle očekávání Loginov ve třetím běžeckém okruhu nestačí tempu Johannese Thingnese Bö. Momentálně má manko třinácti vteřin.

CÍL

Loginov je druhý a troufnu si říct, že o vítězi dnešního závodu je rozhodnuto. J. T. Bö byl opět na lyžích bezkonkurenční a drží náskok 14 vteřin.

1.stř.

Tomáš Krupčík zaznamenal jednu chybu. Řadí se až na padesátou pozici.

2.stř.

Martin Fourcade dal druhou nulu a ještě může bojovat o vítězství. Jenže na Bö by musel najet deset vteřin.

8,7 km

Martin Fourcade letos na nejrychlejší nestačí. Francouz od střelnice ztratil šestnáct vteřin a momentálně je zhruba deset sekund od medaile.

CÍL

Martin Fourcade je bez medaile. Francouz to běžecky moc nezvládl, čímž se zařadil na šestou pozici. Ze stříbra už se může radovat Loginov, z bronzu Fillon Maillet.

2.stř.

Druhá střelba pro Tomáše Krupčíka a tentokrát to byla první čistá střelba některého z českých zástupců v závodě. Výsledkem je průběžně třicáté místo.

1.stř.

Dvě chyby pro Jakuba Štvrteckého. Mladý Čech zažívá krušnou premiéru na seniorském MS.

CÍL

Povedený závod má za sebou Erlend Bjöntegaard. Norský biatlonista se po bezchybné střelbě řadí na sedmou pozici.

Zatímco do cíle míří poslední závodnici včetně Jakuba Štvrteckého, můžeme se vrhnout na shrnutí závodu. Mistrem světa ve sprintu se dnes stal Johannes Thingnes Bö, který sice jednou chyboval, ale díky skvělému běhu potvrdil roli největšího favorita závodu. Zdatně mu sekundoval Alexandr Loginov, avšak pro ruského biatlonistu zbylo jen stříbro. Obrovský boj se pak odehrál v souboji o třetí pozici. Bronz pro sebe nakonec urval Quentin Fillon Maillet, který o tři desetiny porazil překvapení závodu, Ukrajince Pidručného.

 

Českým biatlonistům se dnes vůbec nedařilo. Tomáš Krupčík skončil po jedné chybě na třicátém místě, Michal Krčmář chyboval dvakrát a vyjel si prozatímní 41. pozici a Ondřej Moravec skončil hluboko v poli poražených. Chyboval totiž hned třikrát. Na dojezd Jakuba Štvrteckého do cíle se ještě čeká.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

1. Johannes Thingnes Bö (NOR) (1) 24:37.6

2. Alexander Loginov (RUS) (0) +13.7

3. Quentin Fillon Maillet (FRA) (0) +16.5

4. Dmytro Pidručnyj (UKR) (0) +16.8

5. Simon Desthieux (FRA) (0) +24.8

6. Martin Fourcade (FRA) (0) +32.5

7. Erlend Bjöntegaard (NOR) (0) +34.8

8. Erik Lesser (GER) (0) +44.7

9. Benjamin Weger (SUI) (0) +47.3

10. Arnd Peiffer (GER) (1) +49.8

---

30. Tomáš Krupčík (CZE) (1) +1:48.7

43. Michal Krčmář (CZE)(2) +2:08.6

63. Jakub Štvrtecký (CZE) (3) +2:48.1

85. Ondřej Moravec (CZE) (3) +4:09.4

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online reportáží na shledanou.

Právě se děje

před 2 hodinami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Basketbalistky USK na závěr Euroligy vyhrály v Braine

Basketbalistky USK zakončily základní část Evropské ligy bezbroblémovým vítězstvím 89:65 na palubovce belgického Braine. Pražanky měly postup do čtvrtfinále jistý už před zápasem, ale jméno soupeře pro play off se dozví až po administrativní dohře skupiny B, jejíž závěr zkomplikovalo šíření koronaviru na severu Itálie.

Pražanky, které v Eurolize obhajují bronzové medaile, na úvod play off čeká třetí tým skupiny B, ale jeho jméno zatím neznají. Šoproň totiž kvůli obavám ze situace na severu Itálie odmítla nastoupit k utkání posledního kola na palubovce Schia.

Zápas byl stejně jako utkání skupiny A mezi Benátkami a Rigou nejprve přeložen na čtvrtek a přesunut do Lublaně. Dnes však evropská sekce FIBA informovala o tom, že oba duely byly zrušeny a o případné kontumaci bude vedení soutěže teprve rozodovat.

Na dnešní výhře USK, který měl už před zápasem jisté druhé místo v tabulce, se 21 body podílela pivotka Brionna Jonesová, dalších 17 bodů přidala Kateřina Elhotová. Pražanky zakončily skupinu s bilancí 12 výher a dvou porážek, které jim obě nachystal obhájce titulu a vítěz skupiny Jekatěrinburg.

První utkání čtvrtfinále hraného na dvě vítězství jsou na programu 11. března, odvety pak 18. března a případné třetí zápasy 25. března. Závěrerčný turnaj Final Four, o jehož pořadateli se bude teprve rozhodovat, by se pak měl uskutečnit od 17. dubna do 19. dubna.

Evropská liga basketbalistek - 14. kolo:

Skupina A:

Castors Braine - USK Praha 65:89 (16:26, 33:51, 45:75)

Nejvíce bodů: Siksnuiteová 13, Trahanová-Davisová 12, Wallaceová 8 - Jonesová 21, Elhotová 17, Oblaková 15. Fauly: 17:11. Trestné hody: 12/10 - 10/7. Trojky: 5:6. Doskoky: 31:49.

Jekatěrinburg - Cukurova 112:37, Orenburg - Bourges 74:65.

1. Jekatěrinburg 14 13 1 1258:851 27
2. USK Praha 14 12 2 1199:846 26
3. Orenburg 14 9 5 938:911 23
4. Bourges 14 8 6 969:961 22
5. Castors Braine 14 3 11 922:1073 17
6. Benátky 13 4 9 780:961 17
7. Cukurova 14 3 11 787:1177 17
8. Riga 13 3 10 866:939 16

Skupina B:

Dynamo Kursk - Gdyně 64:58, Lyon - Fenerbahce Istanbul 78:65, Montpellier - Girona 45:57.

1. Fenerbahce Istanbul 14 11 3 1003:838 25
2. Lyon 14 8 6 1020:984 22
3. Montpellier 14 7 7 969:980 21
4. Dynamo Kursk 14 7 7 957:993 21
5. Girona 14 6 8 904:913 20
6. Schio 13 7 6 774:793 20
7. Šoproň 13 6 7 803:826 19
8. Gdyně 14 3 11 926:1029 17
Další zprávy