Poslední ránu nedává jen blbec, zanadávala si Davidová na střelnici

ČTK ČTK
6. 3. 2021 13:35
Netrefený poslední terč připravil biatlonistku Markétu Davidovou o umístění v elitní desítce ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Poněkolikáté v sezoně měla pocit, že jí nejedou lyže.

Mistryně světa z vytrvalostního závodu Davidová zvládla dobře položku vleže a figurovala na třetím místě. Při střelbě vstoje trefila první čtyři terče, ale poslední minula a musela na trestné kolo. Nakonec byla dvanáctá.

"Sprostě jsem si zanadávala," uvedla Davidová k netrefené ráně. "Poslední ránu nedává jen blbec, jak vždycky říkal (trenér) Jindra Šikola. Jsem blbec, no. Byla to moje chyba. Vím, kde ta rána byla a bylo to zbytečné."

Rány vstoje se přitom snažila spouštět pozorně. Na střelnici totiž foukalo. "Přišel mi poryv, začalo to se mnou docela cloumat, tak jsem se toho trochu bála. Proto jsem střílela tak dlouho. Nechtěla jsem tam nechat moc," řekla Davidová.

Většinou patří mezi nejrychlejší běžkyně. Tentokrát to potvrdila jen v prvním kole, nejvíc ztratila v posledním a celkově měla na trati dvanáctý čas. Měla pocit, že jí nejely ideálně lyže. "Nevím, pořád se tu trochu pereme s materiálem a to se na tom odráží. Moc si s tím nevím rady a trochu mě to štve," krčila rameny.

Na péči od výrobce si podle svých slov nemůže stěžovat. "Nechci se k tomu podrobněji vyjadřovat, ale je to občas boj. Neříkám, že jsem expert, ale už nějakou chvíli závodím a poznám, co je skluzná lyže a co není skluzná lyže."

Přiznala, že v závěru sezony na sobě už cítí únavu. "Začíná to být fakt dlouhé. Je to už na morál od začátku. Přijde mi, že jsem tu tak měsíc a přitom mám za sebou dva závody. Je to i na hlavu docela náročný," konstatovala Davidová.

V neděli se pokusí dvanáctou pozici vylepšit ve stíhacím závodu. Startovat bude 38 vteřin za vedoucí Tiril Eckhoffovou z Norska. "Každý den je nový. Uvidíme, na jaký místo to bude stačit," řekla čtyřiadvacetiletá biatlonistka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí MAAE

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy