Poslední ránu nedává jen blbec, zanadávala si Davidová na střelnici

ČTK ČTK
6. 3. 2021 13:35
Netrefený poslední terč připravil biatlonistku Markétu Davidovou o umístění v elitní desítce ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Poněkolikáté v sezoně měla pocit, že jí nejedou lyže.

Mistryně světa z vytrvalostního závodu Davidová zvládla dobře položku vleže a figurovala na třetím místě. Při střelbě vstoje trefila první čtyři terče, ale poslední minula a musela na trestné kolo. Nakonec byla dvanáctá.

"Sprostě jsem si zanadávala," uvedla Davidová k netrefené ráně. "Poslední ránu nedává jen blbec, jak vždycky říkal (trenér) Jindra Šikola. Jsem blbec, no. Byla to moje chyba. Vím, kde ta rána byla a bylo to zbytečné."

Rány vstoje se přitom snažila spouštět pozorně. Na střelnici totiž foukalo. "Přišel mi poryv, začalo to se mnou docela cloumat, tak jsem se toho trochu bála. Proto jsem střílela tak dlouho. Nechtěla jsem tam nechat moc," řekla Davidová.

Většinou patří mezi nejrychlejší běžkyně. Tentokrát to potvrdila jen v prvním kole, nejvíc ztratila v posledním a celkově měla na trati dvanáctý čas. Měla pocit, že jí nejely ideálně lyže. "Nevím, pořád se tu trochu pereme s materiálem a to se na tom odráží. Moc si s tím nevím rady a trochu mě to štve," krčila rameny.

Na péči od výrobce si podle svých slov nemůže stěžovat. "Nechci se k tomu podrobněji vyjadřovat, ale je to občas boj. Neříkám, že jsem expert, ale už nějakou chvíli závodím a poznám, co je skluzná lyže a co není skluzná lyže."

Přiznala, že v závěru sezony na sobě už cítí únavu. "Začíná to být fakt dlouhé. Je to už na morál od začátku. Přijde mi, že jsem tu tak měsíc a přitom mám za sebou dva závody. Je to i na hlavu docela náročný," konstatovala Davidová.

V neděli se pokusí dvanáctou pozici vylepšit ve stíhacím závodu. Startovat bude 38 vteřin za vedoucí Tiril Eckhoffovou z Norska. "Každý den je nový. Uvidíme, na jaký místo to bude stačit," řekla čtyřiadvacetiletá biatlonistka.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy