MČR biatlonistů: Vítková rozebírala vítězství s přítelem Lejskem, Rybář hýřil dobrou náladou

MČR biatlonistů: Vítková rozebírala vítězství s přítelem Lejskem, Rybář hýřil dobrou náladou
Léto sice teprve zpívá poslední serenádu a do startu zimní sezony ještě pár měsíců zbývá, ale v Letohradu už znovu zahořela biatlonová horečka.
O víkendu tu probíhá mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Ne všichni reprezentanti mohli startovat, kupříkladu Eva Puskarčíková je na marodce.
A protože chyběla i Gabriela Koukalová, převzala roli hlavní favoritky v sobotním sprintu Veronika Vítková.
A také ji potvrdila, přestože na střelnici vyrobila celkem tři chyby.
Foto: Tomáš Liška
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Tomáš Liška
9. 9. 2017 20:33
Podívejte se na obrázky z MČR biatlonistů na kolečkových lyžích, které o víkendu probíhá v Letohradu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy