Koukalová trpěla deset let anorexií. Nastartoval to biatlonový trenér, říká

Sport Sport
11. 4. 2018 7:32
Gabriela Koukalová ve své nové knize přiznala, že dlouhé roky trpěla anorexií.
Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová | Foto: DVTV

Praha - Jen pár dní před vydáním své autobiografické knihy prozradila biatlonistka Gabriela Koukalová další šokující tajemství. Podle svých slov trpěla dlouhé roky vážnou poruchou příjmu potravy. "Deset let jsem byla anorektičkou," uvedla v rozhovoru pro čtvrteční magazín MF Dnes. 

Se zákeřnou nemocí bojovala podle svých slov již od dospívání, kdy jí jeden z biatlonových trenérů peskoval kvůli údajné nadváze. Koukalová kvůli tomu držela nejrůznější diety a zkonzumované jídlo často zvracela, aby nepřibrala. 

"Prošla jsem spoustou různých diet. Od mléčné přes rýžovou až po další kraviny. Když jsem závodila, pořád jsem si hlídala váhu. Pokud jsem viděla, že jsem na tom relativně dobře, tak jsem si dala snídani i oběd, ale večeře už šla ven," říká Koukalová

"A v noci se pak její tělo vzbudilo vysílením a potřebovalo do sebe nafutrovat všechno, co našlo," popsal pro MF Dnes symptomy, které spíše odpovídají bulimii než anorexii, manžel Petr Koukal.

Koukalová mimo jiné popsala, že po hrách v Soči, kde získala dvě olympijské medaile, přibrala kvůli své nemoci jedenáct kilo, která ale později zase drasticky shazovala. Před sezonou 2015-16, v níž získala křišťálový globus pro vítězku Světového poháru, se ale prý konečně uzdravila. 

Gabriela Koukalová (Soukalová) na Sportovci roku 2014
Gabriela Koukalová (Soukalová) na Sportovci roku 2014 | Foto: Milan Kammermayer

Zdali měly protrpěné obtíže nějaký vliv na její přerušení kariéry, které v sobotu oznámila, není jasné. Myšlenky o případném návratu, který Koukalová úplně nevyloučila, to ale ovlivní určitě. 

"Musím říct, že v tuhle chvíli si absolutně neumím představit, že bych se ještě někdy vrátila, ale zároveň to nechci vůbec uzavírat. Neříkám, že končím celou kariéru. Člověk nikdy neví a třeba za rok, za dva mi to bude chybět," uvedla v sobotu Koukalová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy