reklama
 
 

Koukalová trpěla deset let anorexií. Nastartoval to biatlonový trenér, říká

11. 4. 2018 7:32
Gabriela Koukalová ve své nové knize přiznala, že dlouhé roky trpěla anorexií.

Praha - Jen pár dní před vydáním své autobiografické knihy prozradila biatlonistka Gabriela Koukalová další šokující tajemství. Podle svých slov trpěla dlouhé roky vážnou poruchou příjmu potravy. "Deset let jsem byla anorektičkou," uvedla v rozhovoru pro čtvrteční magazín MF Dnes. 

Se zákeřnou nemocí bojovala podle svých slov již od dospívání, kdy jí jeden z biatlonových trenérů peskoval kvůli údajné nadváze. Koukalová kvůli tomu držela nejrůznější diety a zkonzumované jídlo často zvracela, aby nepřibrala. 

"Prošla jsem spoustou různých diet. Od mléčné přes rýžovou až po další kraviny. Když jsem závodila, pořád jsem si hlídala váhu. Pokud jsem viděla, že jsem na tom relativně dobře, tak jsem si dala snídani i oběd, ale večeře už šla ven," říká Koukalová

"A v noci se pak její tělo vzbudilo vysílením a potřebovalo do sebe nafutrovat všechno, co našlo," popsal pro MF Dnes symptomy, které spíše odpovídají bulimii než anorexii, manžel Petr Koukal.

Koukalová mimo jiné popsala, že po hrách v Soči, kde získala dvě olympijské medaile, přibrala kvůli své nemoci jedenáct kilo, která ale později zase drasticky shazovala. Před sezonou 2015-16, v níž získala křišťálový globus pro vítězku Světového poháru, se ale prý konečně uzdravila. 

Zdali měly protrpěné obtíže nějaký vliv na její přerušení kariéry, které v sobotu oznámila, není jasné. Myšlenky o případném návratu, který Koukalová úplně nevyloučila, to ale ovlivní určitě. 

"Musím říct, že v tuhle chvíli si absolutně neumím představit, že bych se ještě někdy vrátila, ale zároveň to nechci vůbec uzavírat. Neříkám, že končím celou kariéru. Člověk nikdy neví a třeba za rok, za dva mi to bude chybět," uvedla v sobotu Koukalová.

autor: Sport | 11. 4. 2018 7:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama