Biatlonisté museli zrušit přípravu na Dachsteinu. A bojí se o úvod Světového poháru

mih mih
7. 11. 2018 11:05
Až do finské Imatry museli zamířit čeští biatlonisté necelý měsíc před prvními závody Světového poháru. V Pokljuce, kde má nová sezona na začátku prosince odstartovat, zatím panuje podzimní počasí. Vysokohorské soustředění na Dachsteinu zase museli Češi zrušit kvůli ledovce a větru.
Biatlonisté trénovali střelbu zatím bez sněhové kulisy.
Biatlonisté trénovali střelbu zatím bez sněhové kulisy. | Foto: Lukáš Caha

Ve Finsku se teploty drží kolem pěti stupňů nad nulou, ale tamní areál pokrývá až 80 centimetrů sněhu. "Je tu k dispozici několik vzájemně propojených okruhů, které lze kombinovat, a využívat tak různé profily pro různé typy tréninku," vysvětluje trenér mužů Zdeněk Vítek na webu českého biatlonu výhody finské destinace.

Oproti zeleným pláním v Pokljuce je to změna. Český tým musel kvůli klimatickým podmínkám improvizovat.

"Ve Slovinsku jsme kvůli ledovce a vichru na Dachsteinu zůstali o několik dnů déle. Udělali jsme hodně silové práce i vytrvalostních tréninků a také jsme zamakali na střelbě. Včetně klidové střelby a stabilizace polohy, což jsou prvky, které kvůli chladu v zimě už moc nenatrénujeme," prozrazuje Vítek.

V Pokljuce ale přitom mají už na začátku prosince začít první závody. Zatím to na ně však příliš nevypadá.

"Osobně z toho mám trochu strach, protože na přelomu listopadu a prosince v Pokljuce ještě nebývá moc sněhu a málo mrzne. Slovinci mají připravený sněhový depozit, ale zdali zvládnou připravit i celý čtyřkilometrový okruh pro vytrvalostní závod mužů, to nevím, nevím…" přiznává kouč mužské reprezentace.

Český tým by případné zrušení první zastávky Světového poháru mrzelo. V Pokljuce se mu totiž dlouhodobě daří.

"Když si sečtu svoji závodní a trenérskou kariéru, tak jsem v Pokljuce strávil více než rok svého života. Je to oblast, která už má místo v mém srdci… A myslím, že tak to má i řada sportovců," vzpomíná Vítek.

V Imatře český tým absolvuje i kontrolní závody, které určí nominaci na první Světový pohár i závody IBU Cupu.  

 

Právě se děje

před 51 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy