Bude to dřina, ale mají našlápnuto. Rybáře potěšila nastupující generace biatlonistů

mih mih
7. 4. 2021 6:16
Do důchodu šel někdejší tahoun Ondřej Moravec a ukázali se slibní junioři. V českém biatlonovém týmu pokračovalo během uplynulé sezony střídání generací. Podle trenéra Ondřeje Rybáře mají junioři slušně našlápnuto k tomu, aby se z nich v budoucnu staly opory.
Ondřej Rybář
Ondřej Rybář | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pro dvaačtyřicetiletého kouče, který se před sezonou přesunul z "kanceláře" zpátky k trenérskému řemeslu to bylo hodně zvláštní zima. Závody značně ovlivnila pandemie koronaviru. V Oberhofu mu nákaza nechala v týmu jen dva závodníky.

I proto tak výsledky české mužské biatlonové reprezentace nebyly kdovíjaké. Sezona pro Michala Krčmáře a spol. skončila bez zisku jediné medaile. Rybář ale všechno nevidí černě.

"Máme na čem pracovat a není to jen klišé. Byly tam vlaštovky, které ukázaly, že můžeme mít v budoucnu silný tým. Z toho mám dobrý pocit a je to motivace jak pro mě jako pro trenéra, tak pro samotné závodníky," uvedl pro web českého biatlonu.

Kvůli covidovým absencím musel sáhnout do juniorských zásob dřív, než měl původně v plánu. A mladíci mu udělali radost. 

"Mlaďoši ukázali, že chtějí něco dokázat. Uvidíme, kam až je to pustí. Kam se tou dřinou dokážou dostat. Strašně bych si přál, abychom tu měli opět generaci, o kterou se můžeme opřít. Abychom měli silný tým a ne jednoho závodník, který to táhne. K tomuto má tahle generace dobře našlápnuto," věří Rybář.

První body v kariéře si vyjeli jednadvacetiletý Mikuláš Karlík a čtyřiadvacetiletý Milan Žemlička.

"U Karlose jsem hlavně rád, že se srovnal a byl stabilnější. Že v něm potenciál je, to víme už nějakou dobu. Teď to byl schopen spojit biatlonově, ať už na mistrovství světa juniorů, nebo pak ve Světovém poháru. Ukázal, že by mohl být dobrým biatlonistou," chválí Rybář.

Největším překvapením sezony byl pro trenéra Tomáš Mikyska. Jednadvacetiletý biatlonista z Ústí nad Orlicí sice na první body nedosáhl, ale v prvním elitním sprintu kariéry udělal pouze jednu chybu a dojel na 60. místě.

"Byl schopen výborně zajet štafetu a podržet ji. Potřebujeme přesně takové závodníky, kteří dokážou převzít odpovědnost. Je to další mladý kluk, na kterého se dá spolehnout na střelnici. Mám z něj dobrý pocit, ale platí pro něj to, co pro ostatní. Bude to ještě běh na dlouhou trať a nemá cenu se teď ukájet super výsledky," zůstává nohama na zemi Rybář.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, který dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy