Biatlonisté Jislová a Mareček byli v Novém Městě dvanáctí v mixu dvojic

ČTK ČTK
5. 3. 2023 16:16
Jessica Jislová a Jonáš Mareček skončili na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě dvanáctí v závodě smíšených dvojic. V této disciplíně je to letos nejlepší výsledek českých biatlonistů - na SP v Pokljuce byli Češi patnáctí a na mistrovství světa v Oberhofu čtrnáctí. Vyhráli Norové Marte Oslbuová Röiselandová a Vetle Sjaastad Christiansen.
Jessica Jislová
Jessica Jislová | Foto: Reuters

Domácí dvojice držela se špičkou krok jen na prvním úseku. Jislová potvrdila aktuální výbornou střeleckou formu a po dvou nulách předávala jako pátá deset sekund od čela. Mareček ale hned při prvním stoupání v chumlu závodníků zakopl, upadl a nabral ztrátu. Po čtyřech dobíjeních klesl do druhé desítky, kde už Češi zůstali.

Ztratili minutu a 49 sekund na vítězné Nory. Olsbuová Röiselandová po úspěchu ve sprintu i ve stíhačce vyhrála i třetí letošní závod v Novém Městě. Další místa na stupních vítězů obsadilo Švýcarsko a překvapivě Lotyšsko

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě: 

Smíšené dvojice: 1. Olsbuová Röiselandová, Christiansen (Nor.) 36:40,5 (0+7), 2. Basergaová, Hartweg (Švýc.) -17,6 (0+10), 3. Bendikaová, Rastorgujevs (Lot.) -29,5 (0+9), 4. Chevalierová-Bouchetová, Guigonnat (Fr.) -45,1 (1+11), 5. Hauserová, Eder (Rak.) -51,4 (1+10), 6. Merkušynová, Cymbal (Ukr.) -52,6 (1+8), …12. Jislová, Mareček (ČR) -1:49,2 (0+9).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Země EU podpořily dobrovolné omezení spotřeby plynu do března 2024

Země Evropské unie o rok prodlouží dobrovolné patnáctiprocentní omezení spotřeby plynu, aby si zajistily jeho dostatečné zásoby na příští topnou sezonu. Shodli se na tom dnes ministři energetiky členských států, kteří podpořili návrh Evropské komise (EK) na prodloužení loni zavedených úspor do března příštího roku. Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová uvedla, že je to nejlepší způsob, jak předejít riziku nedostatku plynu v době, kdy bude nejvíce potřeba.

Evropský blok se v reakci na omezování dodávek plynu z Ruska kvůli invazi na Ukrajinu poprvé rozhodl snížit spotřebu loni v červenci za českého předsednictví. Pravidla spojená mimo jiné se snižováním teplot ve veřejných budovách platí od loňského srpna do tohoto pátku.

"Fungovalo to dobře a je to nejlepší způsob, jak zaručit dosažení odpovídající úrovně zásob," řekla Simsonová. Místo plánovaných 15 procent podle ní unie dokázala spotřebu snížit do ledna o více než 19 procent.

Někteří experti se však obávají, že omezovat poptávku po plynu bude složitější v nadcházejících teplých měsících, kdy se tato surovina nepoužívá k vytápění, ale zejména v průmyslu. Proti návrhu dnes byli ministři z Maďarska a Polska, což ale jeho přijetí na ministerské úrovni nezabránilo. Členské země návrh písemně schválí v příštích dnech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv americké softwarové společnosti Microsoft na hospodářskou soutěž. Podle agentury Reuters může tento postup vést k vyšetřování obchodních praktik podniku a k zákazu těchto praktik v případě, že se prokáže poškozování hospodářské soutěže.

"Úřad dnes zahájil řízení proti Microsoftu, aby zjistil, zda má firma mimořádný význam pro hospodářskou soutěž napříč trhy," píše se v tiskové zprávě úřadu. "Takové zjištění by nám umožnilo praktiky ohrožující hospodářskou soutěž včas zachytit a zakázat," prohlásil prezident úřadu Andreas Mundt.

Microsoft má podle Mundta díky svým produktům Windows a Office dlouhodobě velmi silnou pozici v oblasti operačních systémů a kancelářského softwaru. Mundt rovněž poukázal na rostoucí význam cloudových služeb Microsoftu a úspěch komunikační platformy Teams. "Navíc Microsoft působí také v dalších oblastech, včetně videoher," dodal.

Společnost Microsoft v reakci na oznámení úřadu uvedla, že jako velká technologická firma si uvědomuje svou zvýšenou zodpovědnost za zdravé konkurenční prostředí. "Budeme konstruktivně spolupracovat s úřadem, který se snaží porozumět naší roli na digitálních trzích," dodal americký podnik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy