Ani Ovečkin a spol. nezaváhali. Zdrtili Lotyšsko 8:2

17. 2. 2010 8:40
Favorita ale trápila okénka v obraně
Branka Zaripova.
Branka Zaripova. | Foto: Reuters

Vancouver - Také Rusko, další z velkých favoritů hokejového turnaje na olympiádě ve Vancouveru, ve svém prvním utkání nezaváhalo a porazilo v "české" skupině B Lotyšsko 8:2.

Sborná v zápase dominovala od první minuty a i přes občasné výpadky v obraně dokázala nastřílet svému soupeři, stejně jako v nočním utkání Kanada, hned osm branek.

O dvě z nich se přesnými trefami postaral kanonýr Alexandr Ovečkin, dva góly dal také Danis Zaripov. O zbylé branky Rusů se podělili Radulov, Malkin, Kovalčuk a Morozov. Za Lotyše skórovali Vasiljevs a Ankipans.

Kanada na úvod turnaje deklasovala osmi góly Norsko
Švýcaři nebudou do počtu. S USA prohráli až po boji

Rusové do utkání vstoupili velkým náporem, který korunoval Zaripov už ve třetí minutě zápasu první brankou. Útočníka Čeljabinsku o chvíli později doplnil svojí trefou Radulov a před koncem třetiny se přesnou ranou prosadil i Ovečkin.

Ve druhé třetině Bykovovi svěřenci poněkud polevili v nasazení a Lotyši se několikrát málem dostali ke snížení. Jenže jedinou branku této části vstřelil minutu a půl před jejím koncem Jevgenij Malkin.

Co se nepovedlo Lotyšům v druhé třetině si nahradili na začátku třetí.

Hned ve 33. sekundě se totiž trefil Vasiljevs a chvilku to vypadalo, že by mohlo dojít i k nějakému dramatičtějšímu vývoji utkání.

Byla to opravdu jen chvilka. Podrážděný ruský medvěd vycenil zuby a během dvou a půl minut se třikrát zakousl do reprezentace pobaltského státu.

Po dalších brankách Ovečkina, Zaripova a Kovalčuka byl stav 7:1.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Lotyšsko ale nevzdalo svůj boj o co nejlepší výsledek a ve 44. minutě korigovalo trefou Girse Ankipanse.

Diváci, kteří se o druhé přestávce zapomněli v bufetu tak mohli hořce litovat, propásli hned pět branek.

Poslední gól utkání pak krátce před koncem zaznamenal dorážkou Alexandr Morozov.

ZOH - lední hokej (Vancouver):

Muži

Skupina B:

Rusko - Lotyšsko 8:2 (3:0, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 3. Zaripov (S. Fjodorov, I. Nikulin), 8. Radulov (S. Fjodorov, Kalinin), 20. Ovečkin (Sjomin), 39. Malkin (Afinogenov, Kovalčuk), 41. Ovečkin (Dacjuk), 42. Zaripov (Zinovjev), 44. Kovalčuk (Malkin, Tjutin), 59. Morozov (A. Markov) - 41. Vasiljevs (Niživijs, Cipulis), 44. Ankipans (Sprukts, Karsums). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), LaRue - Feola (oba USA), Sharrers (Kan.). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 16.862.

Sestavy:

Rusko: Nabokov - Tjutin, Gončar, Kornějev, Grebeškov, I. Nikulin, A. Markov, Volčenkov, Kalinin - Afinogenov, Malkin, Kovalčuk - Sjomin, Dacjuk, Ovečkin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, S. Fjodorov, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Skrastinš, K. Redlihs, Lavinš, Galvinš, Bartulis, Sotnieks - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Ankipans - Darzinš, M. Redlihs, Širokovs - Daugavinš, Berzinš, Meija. Trenér Olegs Znaroks.