Westbrook dovedl Oklahomu k výhře 20. triple double v sezoně

16. 1. 2017 8:23
Triple double zaznamenal i James Harden, který 22 body, 11 doskoky a 11 asistencemi přispěl k výhře Houstonu nad Brooklynem 137:112.
Russell Westbrook (Oklahoma City)
Russell Westbrook (Oklahoma City) | Foto: ČTK, Reuters

New York - Nejlepší střelec NBA Russell Westbrook nasbíral 36 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí, což basketbalistům Oklahomy pomohlo k vítězství na hřišti Sacramenta 122:118. Triple double zaznamenal i James Harden, který 22 body, 11 doskoky a 11 asistencemi přispěl k výhře Houstonu nad Brooklynem 137:112.

Westbrook při svém dvacátém triple double v sezoně proměnil čtyři z pěti trojkových pokusů, čtyřikrát vybojoval míč, ale připsal si i sedm ztrát. Proti Sacramentu skvěle zahrál i Westbrookův spoluhráč Enes Kanter, který si připsal 29 bodů a 12 doskoků. Domácím Kings nestačilo 31 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí DeMarcuse Cousinse.

Po dvou prohrách se otřepal Houston, který zdolal Brooklyn 137:112. Rockets posedmé v sezoně překonali stobodovou hranici už ve třetí čtvrtině a pošesté trefili více než dvacet trojek. Kromě Hardena se dařilo hlavně Trevoru Arizovi, který se postaral o šest z 21 trojek Houstonu a nastřílel 23 bodů. Ještě o bod více zaznamenal náhradník Eric Gordon.

Los Angeles Lakers podlehli na domácí palubovce 97:102 Detroitu, kterému k výhře pomohly tři koše s klaksonem. Nejdříve na konci prvního poločasu skóroval střelou z vlastní poloviny hřiště Andre Drummond. Třetí čtvrtinu uzavřel těžkou střelou z odskoku Ish Smith a 30 sekund před koncem utkání zasadil domácím rozhodující ránu trojkou na 99:95 Tobias Harris v poslední sekundě detroitského limitu na útok.

Basketbalisté Memphisu nedávno porazili Golden State, v pátek vyzráli na Houston, ale tentokrát na domácím hřišti podlehli Chicagu 104:108. Hosty vedl Doug McDermott, který si zlepšil osobní rekord na 31 bodů. Domácím nestačilo 28 bodů Mikea Conleyho.

Hodně nepovedené utkání prožili New York Knicks, kteří v Torontu už ve druhé minutě přišli o zraněného Lance Thomase a ve druhé půli prohrávali až o 38 bodů. Raptors ve třetí části dovolili hostům nastřílet pouze osm bodů. V poslední části se náhradníkům Knicks povedlo zažehnat hrozící debakl, když zkorigovali na konečných 101:116. Raptors pomohl k výhře 23 body DeMar DeRozan. Nejlepším střelcem Knicks byl Carmelo Anthony s 18 body.

Atlanta přehrála na své palubovce Milwaukee 111:98. Hawks vedl s 24 body Kent Bazemore, 20 bodů nastřílel Mike Dunleavy, který nedávno přestoupil do Atlanty z Clevelandu. Bucks nestačilo 33 bodů Jannise Antetokunmpa.

Výsledky NBA:

Atlanta - Milwaukee 111:98, Brooklyn - Houston 112:137, Dallas - Minnesota 98:87, LA Lakers - Detroit 97:102, Memphis - Chicago 104:108, Sacramento - Oklahoma City 118:122, Toronto - New York 116:101.