Tottenham zaváhal s Burnley a šance na titul se mu snižuje

Aktualizováno 23. 2. 2019 18:19
Ani uzdravený kanonýr Harry Kane svým gólem nepomohl v anglické lize Tottenhamu k bodům na hřišti Burnley. Domácí zvítězili 2:1, neprohráli už osm utkání a ze dna tabulky se vyšplhali do jejího středu. Jednasedmdesátiletý Roy Hodgson na lavičce Crystal Palace se stal nejstarším trenérem, který vedl tým v Premier League.
Ashley Barnes (Burnley)
Ashley Barnes (Burnley) | Foto: Reuters

Vy vyrovnaném zápase otevřel skóre v 57. minutě hlavou po rohovém kopu domácí Wood. Novozélandský útočník má velkou zásluhu na neporazitelnosti svého týmu - během série bez prohry nastřílel šest branek. V 65. minutě ale Rose pohotovým autovým vhazováním vybídl k úniku Kanea a reprezentační kapitán, vracející se na trávník po šesti týdnech absence se zraněným kotníkem, poslal míč špičkou kopačky k tyči Heatonovy brány.

Tottenham ale nakonec odjel z Turf Moor po třech ligových výhrách s prázdnou, v 84. minutě rozhodl po přihrávce střídajícího Gudmundssona útočník Barnes. V případě nedělní výhry Liverpoolu budou třetí "Kohouti" na první místo ztrácet už osm bodů. Útočník Burnley Matěj Vydra strávil celé utkání na lavičce.

Trenér Crystalu Palace Roy Hodgson oslavil výhru v zápase, v němž ve věku 71 let a 198 dní překonal dosavadní rekord Bobbyho Robsona. Jeho svěřenci vyhráli v Leicesteru 4:1.

Crystal Palace vedlo od 40. minuty, kdy si svůj první gól v novém působišti připsal pohotovou tečí útočník Batshuayi. V 64. minutě vyrovnal Evans, ale o šest minut později rozhodl ve prospěch hostujícího týmu u zadní tyče osamocený Zaha. V závěru navíc přidali další góly z penalty Milivojevič a znovu Zaha. Londýnský celek se tak dostal na 12. místo těsně za svého dnešního soupeře. Leicester naopak získal za posledních šest zápasů pouze bod.

Newcastle porazil v záchranářském souboji Huddersfield 2:0. Utkání ovlivnilo vyloučení hostujícího Smithe, který za ostrý skluz viděl červenou kartu už ve 20. minutě. "Straky" dlouhou přesilovku zužitkovaly po změně stran, trefili se Rondón a Pérez. Newcastle se třetí domácí výhrou v řadě vzdálil od sestupových příček na rozdíl čtyř bodů. Huddersfield zůstává poslední.

Bournemouth remizoval 1:1 s Wolverhamptonem, v utkání byly nařízeny tři penalty. Ve 14. minutě se z pokutového kopu prosadil King a dal gól ve třetím domácím zápase za sebou, což se mu v Premier League povedlo jako druhému hráči Bournemouthu v historii.

Sedm minut před koncem srovnal z penalty Jiménez, ale o chvíli později mohl stejným způsobem vystřelit svému týmu tři body znovu King. Norský kanonýr ale tentokrát branku vůbec netrefil. Oba týmy zůstávají po remíze ve středu tabulky.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Burnley - Tottenham 2:1 (57. Wood, 83. Barnes - 65. Kane), Bournemouth - Wolverhampton 1:1 (14. King z pen. - 83. Jiménez z pen.), Newcastle - Huddersfield 2:0 (46. Rondón, 52. Pérez), Leicester - Crystal Palace 1:4 (64. Evans - 70. a 90.+3 Zaha, 40. Batshuayi, 81. Milivojevič z pen.).

1. Manchester City 27 21 2 4 74:20 65
2. Liverpool 26 20 5 1 59:15 65
3. Tottenham 27 20 0 7 55:27 60
4. Manchester United 26 15 6 5 52:35 51
5. Arsenal 26 15 5 6 53:37 50
6. Chelsea 26 15 5 6 45:29 50
7. Watford 27 11 7 9 39:35 40
8. Wolverhampton 27 11 7 9 35:34 40