Ženy z Vancouveru: fotopříběhy výjimečných olympioniček

Ženy z Vancouveru: fotopříběhy výjimečných olympioniček
LINDSEY VONNOVÁ. Nejprve to vypadalo, že ji do závodu nepustí bolestivé zranění holeně, ale pak zajela ve středečním mimořádně náročném sjezdu ve Whistler Creekside nejrychlejší čas... Den poté sice vypadla ve slalomu, takže ze superkombinace cenný kov nemá, ale i tak je spokojená...
LINDSEY VONNOVÁ. Jenže Vonnová, to nejsou jen sportovní úspěchy. Velký ohlas vyvolaly její fotografie ve Sport Illustrated. Je na nich málo oblečená. Některým představitelům MOV se nelíbí, prý to nedělá dobré jméno olympismu...
LINDSEY VONNOVÁ. Vonnová je ve Vancouveru nepřehlédnutelná. Kamkoliv přijde, fotografové jsou v pohotovosti - a nejen kvůli medaili, kterou získala.
ANJA PEARSONOVÁ. To je příběh velkého pádu při sjezdu žen. Švédka velmi nebezpečně upadla těsně před cílem závodu...
Foto: Reuters
Zdeněk John
18. 2. 2010 14:38

Kromě jedné výjimky každá z nich závodí v jiné disciplíně. Ale jedno mají společné: v souvislosti s olympiádou ve Vancouveru prožily silný příběh, který zaujal. Švédka Pearsonová, Slovenky Tomčíková a Kuzminová, Češka Sáblíková, Slovinka Majdičová a Američanka Vonnová. Prolistujte si fotogalerii a jejich mikropříběhy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy