Železná Majdičová má zlomená žebra. Na olympiádě končí

kub
18. 2. 2010 19:30
Slovinská lyžařka má zlomená čtyři žebra
Petra Majdičová se svou odměnou, bronzovou medailí
Petra Majdičová se svou odměnou, bronzovou medailí | Foto: Reuters

Vancouver - Olympijský příběh Petry Majdičové už obletěl celý sportovní svět.

Slovinská lyžařka utrpěla při pádu v tréninku hodně nepříjemná zranění. Přesto se dokázala dát za krátkou chvíli dohromady a probojovala se až do finále sprintu, kde senzačně a na pokraji zhroucení vybojovala bronzovou medaili.

"Tohle není bronzová medaile. Je to zlato s malými diamanty. Medaili jsem měla už za to, že jsem šla na start," dojatě říkala po závodu. Nestačila pouze na Marit Bjoergenovou a Justynu Kowalczykovou.

Čtěte také: Statečná Majdičová: Ač zraněná, urvala ve sprintu bronz

V cíli musela podstoupit lékařské ošetření a rovněž při medailovém ceremoniálu i přes neskrývané pocity štěstí trpěla.

Původně měla nastoupit také do dalších závodů, z nichž chtěla vynechat páteční stíhačku, aby se koncentrovala na trať 30 kilometrů. Podle slovinských médií se však potvrdilo podezření na zlomená žebra a pneumotorax a tím pádem pro ni sezona skončila.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy