Železná Majdičová má zlomená žebra. Na olympiádě končí

kub
18. 2. 2010 19:30
Slovinská lyžařka má zlomená čtyři žebra
Petra Majdičová se svou odměnou, bronzovou medailí
Petra Majdičová se svou odměnou, bronzovou medailí | Foto: Reuters

Vancouver - Olympijský příběh Petry Majdičové už obletěl celý sportovní svět.

Slovinská lyžařka utrpěla při pádu v tréninku hodně nepříjemná zranění. Přesto se dokázala dát za krátkou chvíli dohromady a probojovala se až do finále sprintu, kde senzačně a na pokraji zhroucení vybojovala bronzovou medaili.

"Tohle není bronzová medaile. Je to zlato s malými diamanty. Medaili jsem měla už za to, že jsem šla na start," dojatě říkala po závodu. Nestačila pouze na Marit Bjoergenovou a Justynu Kowalczykovou.

Čtěte také: Statečná Majdičová: Ač zraněná, urvala ve sprintu bronz

V cíli musela podstoupit lékařské ošetření a rovněž při medailovém ceremoniálu i přes neskrývané pocity štěstí trpěla.

Původně měla nastoupit také do dalších závodů, z nichž chtěla vynechat páteční stíhačku, aby se koncentrovala na trať 30 kilometrů. Podle slovinských médií se však potvrdilo podezření na zlomená žebra a pneumotorax a tím pádem pro ni sezona skončila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy