Zakletý stý bod. Pastrňák dál čeká na jubilejní metu a Bruins prohráli

23. 3. 2024 21:00
Hokejisté Bostonu podlehli v NHL na ledě Philadelphie 2:3. Prohráli podruhé za sebou a David Pastrňák dál čeká na stý bod v sezoně.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Deset minut před koncem vedli Flyers 1:0, pak se střelci konečně probudili. Bostonští Justin Brazeau a Danton Heinen dvakrát vyrovnali, ale mezitím se podruhé v zápase trefil Travis Konecny a v 59. minutě rozhodl přesnou střelou do horního růžku branky Tyson Foerster.

Pastrňák tak má na kontě nadále 99 bodů (44+55), nebodoval ani při předchozí porážce 2:5 s New York Rangers. Stobodovou hranici překonal havířovský rodák v minulé sezoně jako druhý český hokejista v historii po Jaromíru Jágrovi.

New York Islanders porazili Winnipeg 6:3. Po třech bodech si ve vítězném týmu připsali Mathew Barzal a Hudson Fasching, dvakrát skóroval Cal Clutterbuck. Předchozích šest zápasů Islanders prohráli.

Aktualizujeme

NHL:

NY Islanders - Winnipeg 6:3 (3:1, 3:0, 0:2)

Branky: 6. a 9. Clutterbuck, 16. Palmieri, 22. Fasching, 30. Barzal, 36. Lee - 12. Naměstnikov, 48. Appleton, 58. Perfetti. Střely na branku: 39:35. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Fasching, 3. Clutterbuck (všichni Islanders).

Philadelphia - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky: 39. a 56. Konecny, 59. Foerster - 51. Brazeau, 57. Heinen. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18.623. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Foerster, 3. Ersson (všichni Philadelphia).

Minnesota - St. Louis 4:5 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 32. a 36. Rossi, 25. M. Johansson, 55. Faber - 33., 44. a 51. Kyrou, 11. Neighbours, 63. Saad. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.090. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Saad (oba St. Louis), 3. Rossi (Minnesota).