Záhrobská tvrdí, že má na medaili. Experti tuší bronz

Martin Jůzek
26. 2. 2010 18:30
Šárka Záhrobská bude bojovat o medaili
Bude se Záhrobská radovat jako v Aspenu, kde slalom na začátku této sezony vyhrála?
Bude se Záhrobská radovat jako v Aspenu, kde slalom na začátku této sezony vyhrála? | Foto: Reuters

Whistler - Šárka Záhrobská by mohla rozšířit medailovou sbírku české výpravy. Dnes večer se totiž na olympiádě pojede slalom, její parádní disciplína, v níž patří do elitní světové špičky.

Rodačka z Benecka má doma tři cenné kovy všech tří barev, ale ani jeden není z olympiády. Těsně před začátkem Her oslavila pětadvacáté narozeniny a teď si může dát sama sobě dárek. 

Podaří se jí navázat na slušné umístění z kombinace?

"Když se mi slalom podaří zajet tak, jak ho umím, tak stupně vítězů nejsou nereálné," řekla Záhrobská, která minulý týden skončila v součtu sjezdu a slalomu na sedmém místě. A točivou disciplínu dokonce vyhrála.

Čtěte také: Olympiáda nekončí: Když ne Záhrobská, tak zazáří Bauer

Tentokráte se proti ní postaví i Rakušanka Marlies Schildová, jež celou olympiádu jen trénovala právě na slalom.

Nebudou ale chybět ani zkušené závodnice, které nastoupí do pátého závodu z pěti. Například Lindsey Vonnová ze Spojených států. Zlatá ze sjezdu nastoupí i přesto, že si ve středečním obřím slalomu zlomila palec na pravé ruce.

Svého pověstného tučňáka na znamení oslavy by ráda předvedla i Anja Pärsonová ze Švédska.

Osmadvacetiletá všestranná lyžařka obhajuje zlato z Turína. "No nebylo by skvělé, kdybych znovu vyhrála? Nikdo mi nevěří, takže se pokusím vyhrát, abych dokázala, že se všichni mýlili," řekla s úsměvem.

Čtěte více: Olympijský deník: Vonnová je 1. fešanda, 2. umí lyžovat

Není ale jisté, zda se slalom pojede v určeném čase (první kolo má začít v 19 hodin, druhá finálová část je naplánována na 22:30).

Pořadatelům i závodnicím dělá starosti počasí, kvůli němuž ani nepustili lyžařky na svah. "To není dobré a nejsem na to zvyklá. Ale co mám dělat, chápu to, když je tak mizerně," poznamenala Finka Tanja Poutiainenová.

Záhrobská slalom zahájí, má číslo jedna a má výhodu: Trať nebude mít rozbitou.

Možná i proto jí bookmakeři věří na medaili. Předpovídají triumf Schildové (s kurzem 2,7:1 - 3:1), druhá by měla skončit Maria Rieschová (5:1 - 6:1) a pak: Záhrobská by se o bronz měla poprat s Zettelovou (obě 9:1).

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy