Záhrobská tvrdí, že má na medaili. Experti tuší bronz

Martin Jůzek
26. 2. 2010 18:30
Šárka Záhrobská bude bojovat o medaili
Bude se Záhrobská radovat jako v Aspenu, kde slalom na začátku této sezony vyhrála?
Bude se Záhrobská radovat jako v Aspenu, kde slalom na začátku této sezony vyhrála? | Foto: Reuters

Whistler - Šárka Záhrobská by mohla rozšířit medailovou sbírku české výpravy. Dnes večer se totiž na olympiádě pojede slalom, její parádní disciplína, v níž patří do elitní světové špičky.

Rodačka z Benecka má doma tři cenné kovy všech tří barev, ale ani jeden není z olympiády. Těsně před začátkem Her oslavila pětadvacáté narozeniny a teď si může dát sama sobě dárek. 

Podaří se jí navázat na slušné umístění z kombinace?

"Když se mi slalom podaří zajet tak, jak ho umím, tak stupně vítězů nejsou nereálné," řekla Záhrobská, která minulý týden skončila v součtu sjezdu a slalomu na sedmém místě. A točivou disciplínu dokonce vyhrála.

Čtěte také: Olympiáda nekončí: Když ne Záhrobská, tak zazáří Bauer

Tentokráte se proti ní postaví i Rakušanka Marlies Schildová, jež celou olympiádu jen trénovala právě na slalom.

Nebudou ale chybět ani zkušené závodnice, které nastoupí do pátého závodu z pěti. Například Lindsey Vonnová ze Spojených států. Zlatá ze sjezdu nastoupí i přesto, že si ve středečním obřím slalomu zlomila palec na pravé ruce.

Svého pověstného tučňáka na znamení oslavy by ráda předvedla i Anja Pärsonová ze Švédska.

Osmadvacetiletá všestranná lyžařka obhajuje zlato z Turína. "No nebylo by skvělé, kdybych znovu vyhrála? Nikdo mi nevěří, takže se pokusím vyhrát, abych dokázala, že se všichni mýlili," řekla s úsměvem.

Čtěte více: Olympijský deník: Vonnová je 1. fešanda, 2. umí lyžovat

Není ale jisté, zda se slalom pojede v určeném čase (první kolo má začít v 19 hodin, druhá finálová část je naplánována na 22:30).

Pořadatelům i závodnicím dělá starosti počasí, kvůli němuž ani nepustili lyžařky na svah. "To není dobré a nejsem na to zvyklá. Ale co mám dělat, chápu to, když je tak mizerně," poznamenala Finka Tanja Poutiainenová.

Záhrobská slalom zahájí, má číslo jedna a má výhodu: Trať nebude mít rozbitou.

Možná i proto jí bookmakeři věří na medaili. Předpovídají triumf Schildové (s kurzem 2,7:1 - 3:1), druhá by měla skončit Maria Rieschová (5:1 - 6:1) a pak: Záhrobská by se o bronz měla poprat s Zettelovou (obě 9:1).

 

Právě se děje

před 14 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy