Záhrobská poprvé bodovala v obřím slalomu. Skončila 20.

ČTK ČTK, Red Spo
24. 1. 2010 13:57
Šárka Záhrobská postoupila do druhého kola
Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo - Lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v dnešním obřím slalomu Světového poháru v Cortině d'Ampezzo dvacáté místo a poprvé v sezoně v této disciplíně bodovala. Zvítězila Finka Tanja Poutiainenová.

Slalomové specialistce Záhrobské se v olympijské sezoně v obřím slalomu dlouho nedařilo. V úvodním závodu v Söldenu sice postoupila do druhé jízdy, ale tu nedokončila.

Pak čtyřikrát po sobě v prvním kole neuspěla. V SP si dnes připsala nejlepší umístění v disciplíně od listopadu 2008, kdy byla v Aspenu sedmnáctá.

Čtěte také: Olympijský deník: Zrušte přenosy. Šárce nedělají dobře

Čtyřiadvacetiletá Češka postoupila z prvního kola ze 27. místa. Druhou jízdu zvládla jistě a také díky výpadku několika závodnic se posunula do druhé desítky.

Jednou z těch, které druhé kolo nedokončily, byla po prvním kole vedoucí Kathrin Zettelová z Rakouska, jež vypadla blízko cíle. Její první výpadek v sezoně tak přinesl triumf Poutiainenové, jež porazila Němku Viktorii Rebensburgovou o více než sekundu.

Třetí byla další německá lyžařka, mistryně světa Kathrin Hölzlová, která se tak vrátila do průběžného vedení v disciplíně před Zettelovou.

Záhrobská na Poutiainenovou ztratila 4,10 sekundy. Devět desetin sekundy před ní byla devatenáctá Lindsey Vonnová z USA, které toto umístění stačilo k udržení vedení v SP. Její velká rivalka Maria Rieschová z Německa skončila osmá.

Obří slalom v Cortině znamenal konec olympijských nadějí pro Fränzi Aufdenblattenovou. Jediná švýcarská vítězka závodu SP v této sezoně si při pádu v prvním kole přetrhla vazy v levém koleně a přijde o zbytek lyžařského roku

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy