Záhrobská má zlato blízko! Před finále slalomu je druhá

Tomáš  Kubánek Martin Jůzek, Tomáš Kubánek
26. 2. 2010 20:19
Olympijskému slalomu po 1. kole vládne Maria Rieschová
Šárka Záhrobská při olympijském slalomu
Šárka Záhrobská při olympijském slalomu | Foto: Reuters

Whistler - Šárka Záhrobská má hodně blízko olympijskou medaili, a dokonce může pomýšlet na zlato. Česká lyžařka vstoupila výborně do pátečního slalomu, po jehož prvním kole jí patří druhé místo.

Pětadvacetiletou rodačku z Benecka porazila jen Maria Rieschová z Německa, za kterou Záhrobská zaostává o čtyřicet setin vteřiny.

Třetí pozice patří rakouské favoritce Marlies Schildové, před níž má česká reprezentantka náskok pětadvacet setin sekundy. Na stupně vítězů se ještě tlačí také mladší sestra Rieschové Susanne.

Ani další lyžařky v čele s Finkou Poutiainenovou a Francouzkou Aubertovou nejsou bez šance, ovšem ztrácejí k jedné vteřině.

Čtěte dále: Záhrobská tvrdí, že má na medaili. Experti tuší bronz

Záhrobská odstartovala do prvního kola s číslem jedna a výhodnou pozici v deštivém počasí zužitkovala v dobrý výsledek. Na trati s 62 brankami, kterou stavěl slovinský trenér Klemen Bergant, předvedla bezchybnou jízdu a nezbylo jí než čekat. "Vršek se mi povedl super, byl tam šmrnc a jsem spokojená. Dole jsem udělala pár chyb, šlo to malinko pouštět víc," zhodnotila svou jízdu.

Nakonec byla díky výbornému závěru rychlejší jen Rieschová.

Vůbec se naopak nedařilo jiné Rakušance Kathrin Zettelové, neuspěla ani Švédka Anja Pärsonová, obhájkyně zlata z Turína. Obě ztrácejí okolo dvou sekund, což už je propastný rozdíl.

Ještě hůře ale dopadla Lindsey Vonnová, která svou medailovou sbírku (zlato a bronz) nerozšíří - krátce po začátku chybovala a nedojela do cíle. Slušný výkon naopak podala její krajanka Sarah Schleperová, která je s vysokým startovním číslem devátá.

Finálová část závodu začíná ve 22:30 (on-line reportáž ZDE) a lyžařky pojedou v opačném pořadí. Znamená to, že Záhrobská pojede druhá od konce a je pravděpodobné, že bude mít rozbitou a tedy i pomalejší trať. "Znát to bude, bude to o tom, kdo se nejlépe trefí do té rozbité trati," dodala Záhrobská.

Na sjezdovce se už nepředstaví další Češka Petra Zakouřilová, která první kolo nedokončila.

Výsledky:
1. Rieschová M. (Německo) 50,75
2. Záhrobská (Česko) +0,40
3. Schildová (Rakousko) +0,65
4. Rieschová S. (Německo) +0,71
5. Pietilae-Holmnerová (Švédsko) +0,89
6. Poutiainenová (Finsko) + 0,92
7. Aubertová (Francie) +0,93
8. Giusová (Itálie) +0,96

 

Právě se děje

Další zprávy