Zacha se serval, pěstmi mstil drsný zákrok na Pastrňáka

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno před 2 hodinami
Útočník Bostonu Pavel Zacha se v utkání hokejové NHL proti Floridě serval, když pěstmi mstil tvrdý zákrok na českého parťáka Davida Pastrňáka. Bruins soupeři podlehli 3:4.
Útočník Bostonu Pavel Zacha (vlevo) bojuje o puk s A. J. Greerem z Floridy, utkali se ovšem i pěstmi | Foto: Reuters

Hned v první třetině zápasu za stavu 1:1 sroloval bostonskou hvězdu Pastrňáka u mantinelu A. J. Greer, a zatímco se český kanonýr s obtížemi zvedal z ledu, jeho krajan Zacha shodil rukavice a do agresora se pustil.

"Hodně to vypovídá o tom, jak moc nám záleží jednomu na druhém. Chcemejeden druhého chránit. Tak se buduje chemie v týmu," pochválil mstitele útočník Brad Marchand.

Na trestnou lavici putovali na pět minut oba rohovníci, pro Zachu to byl už druhý trest v duelu.

Při jejich pobytu na hanbě se Florida dostala dokonce v oslabení do vedení. Carlo v úvodu druhé třetiny vyrovnal, ale pak se ve vlastním oslabení podruhé trefil Reinhart a záhy přidal svůj druhý gól i Lundell.

Pastrňák poté nevypustil souboj u mantinelu v útočném pásmu a díky němu dal Lohrei v čase 34:07 kontaktní branku. Další gól už ale nepadl a Boston po dvou výhrách nebodoval.

Pastrňák a spol. mají po čtyřech střetnutích nové sezony vyrovnanou bilance dvou vítězství a dvou porážek.

Brankář Karel Vejmelka ve svém prvním soutěžním zápase za Utah musel strávit porážku 0:3 na ledě New Jersey.

Vítězové s Ondřejem Palátem v sestavě připravili Utahu první porážku v sezoně. Vejmelka předvedl 30 zákroků, překonali ho Casey, Noesen a v přesilovce Hischier. Palát odehrál téměř 12 minut ve čtvrté formaci a nebodoval.

Další český gólman David Rittich sledoval jen ze střídačky přestřelku mezi jeho Los Angeles a domácí Ottawou. Kanadský tým navzdory dvoubrankovému manku nakonec zvítězil 8:7 v prodloužení.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky: 5. Beecher, 26. Carlo, 35. Lohrei - 7. a 33. Lundell, 12. a 30. Reinhart. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Kastelic, 3. Beecher (oba Boston).

Ottawa - Los Angeles 8:7 v prodl. (1:2, 4:3, 2:2 - 1:0)

Branky: 31. a 38. MacEwen, 50. a 61. Norris, 11. Sanderson, 36. Batherson, 36. Chabot, 46. Giroux - 9. a 37. Fiala, 32. a 44. Laferriere 10. Lewis, 26. Kempe, 55. Jeannot. Střely na branku: 41:25. Diváci: 16.788. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. MacEwen (oba Ottawa), 3. Clarke (Los Angeles).

New Jersey - Utah 3:0 (0:0, 2:0,1:0)

Branky: 22. Casey, 29. Noesen, 51. Hischier. Střely na branku: 33:20. Vejmelka odchytal za Utah 58:11 minuty, z 33 střel inkasoval třikrát, úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Casey, 3. Hischier (všichni New Jersey).