With You Japan. Sportovní svět soucítí s Japonskem postiženým katastrofou

With You Japan. Sportovní svět soucítí s Japonskem postiženým katastrofou
Vlajka s vycházejícím sluncem zavlála také na stadionu Anfield Road, při zápase Evropské ligy mezi Liverpoolem a Bragou.
Tenisový turnaj v americkém Indian Wells. Dánka Wozniacká a Běloruska Azarenková.
Caroline Wozniacká s japonskou vlajkou.
Victoria Azarenková. Na vlajce je vzkaz "Naše myšlenky jsou s Vámi".
Foto: Reuters
Reuters Reuters
19. 3. 2011 22:47

Minuty ticha, japonské vlajky v hledišti i na samotných sportovištích, vzkazy lidem v postižených oblastech. Sportovci z celého světa vyjadřují podporu Japonsku, které postihla přírodní katastrofa obřích rozměrů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy