reklama
 
 

Vše jinak, Kličkové se s Konečným nedomluvili. Bude dražba

26. 6. 2012
Český boxer stále neví, kdy a kde bude s Bajsangurovem boxovat o titul mistra světa.

Praha - I když byla ruka v rukávu, smlouva o zápase mezi českou boxerskou jedničkou Lukášem Konečným a ruským šampiónem WBO v lehké střední váze Zaurbekem Bajsangurovem, nakonec podepsána nebyla. Ve středu tak obě strany čeká dražba o to, kdo, kdy a kde bude očekáváný souboj pořádat.

Před dvěma týdny K2 Promotions bratří Kličků, která Bajsangurova zastupuje, přes ruská média informovala, že se duel mezi ruským mistrem světa a českou jedničkou Lukášem Konečným uskuteční 27. října v Kyjevě. To následně prostřednictvím svých stránek potvrdil i ústecký bijec.

Jenže okolnosti nabraly nečekaný spád a strany nakonec definitivní podobu smlouvy nepodepsaly. Co za změnou ve vývoji událostí stojí?

„Za prvé se organizaci WBO nelíbí termín 27. října, je to podle nich už hodně pozdě. A za druhé tak trochu cukli s podmínkami, které nám původně nabídli. K2 nechtěla dodržet finanční podmínky smlouvy, proto ji můj manažer Ulf Steinforth odmítl podepsat,“ řekl pro Profiboxing.cz Lukáš Konečný, hvězda německé stáje SES Boxing.

O zápas má zájem i televize

„Je to teď hodně hektické, pro nás je ale skvělý fakt, že máme reálnou šanci uspět v dražbě. Vidím to tak padesát na padesát,“ pokračoval ve vysvětlování třiatřicetiletý boxer. Podle jeho slov navíc ať dopadne aukce jakkoliv, uskuteční se zápas dříve než bylo původně domluveno. „Nejpozdější datum pro konání zápasu určila WBO na 5. října,“ doplnil Konečný.

„Více budu vědět ve středu. Každopádně máme za sebou pondělní jednání se zástupci jedné české celostátní televize a i když není nic podepsané, tak jsme domluveni, že budou zápas vysílat a že jej budou mediálně podporovat,“ zakončil vyprávění nečekaných, ale pro české fanoušky příjemných, novinek náš první profesionální boxerský mistr světa.

Ten "prozatimní" získal, když 5. dubna knockoutoval v 7. kole v Brně Francouze Salima Larbiho. Zápas s mladým Francouzem se uskutečnil jako náhrada za první zrušený souboj mezi Konečným a Bajsangurovem, ke kterému mělo dojít 9. března. Ruský boxer se ale deset dnů před zápasem zranil.

autor: Sport | 26. 6. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama