Vonnová v obřím slalomu upadla, vyřadila tím Mancusovou

jar
25. 2. 2010 0:00
Druhé kolo bylo přeloženo na zítřek
Julia Mancusová
Julia Mancusová | Foto: Reuters

Praha - Obrovskou smůlu měla mistryně světa v obřím slalomu Američanka Julia Mancusová ve své nejlepší disciplině na hrách ve Vancouveru.

Stříbrná medailistka ze sjezdu i superkombinace doplatila v prvním kole závodu na sjezdovce ve Whistleru na pád své krajanky Lindsey Vonnové, která startovala hned před ní.

Když olympijská vítězka ze sjezdu Vonnová v dolní části trati upadla, Mancusová už byla na trati. Pořadatelé ji tak museli zastavit a poté přepravit z cíle zpět na start.

Čtěte také: Obří slalom vyhrál Janka, Svindal zkompletoval medaile

Místo z osmnácté pozice tak vyjela až jako jednatřicátá, když už byla trať ve znatelně horším stavu, navíc sílila mlha, která se držela od úvodu závodu nad sjezdovkou.

Mancusová i kvůli tomu skončila po prvním kole osmnáctá se ztrátou 1,3 sekundy na vedoucí Rakušanku Elisabeth Görglovou a na medaili tak může s největší pravděpodobností zapomenout. 

V cíli proto jen těžko ukrývala slzy zklamání a pak nasupeně uprchla do závodních buněk.

Za Görglovou, která získala už bronz ze sjezdu, zaostala jen o dvě setiny sekundy Francouzka Taina Bariozová.

Šárka Záhrobská zůstala za Görglovou o 2,94 sekundy zpět a po prvním kole je 28. Do druhého kola tak vyjede z výhodné pozice - jako třetí.

Druhá část byla kvůli sněhové vánici po několika odsunech přeložena na zítřek.

 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy