Vítězný příběh Prostějova nekončí. Volejbalistky získaly osmý titul

23. 4. 2016 18:28
Radost basketbalistek Prostějova.
Radost basketbalistek Prostějova. | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc  - Volejbalistky Prostějova získaly osmý mistrovský titul v řadě. Ve třetím finále extraligy vyhrály v Olomouci 3:0 po setech 25:12, 25:8 a 25:16. Výsledkem 3:0 na zápasy skončila i celá série.

U všech osmi titulů Prostějova byl kouč Miroslav Čada, který za posledních patnáct sezon vedl vítězky extraligy třináctkrát. Pět dalších titulů získal před příchodem na Hanou s KP Brno.

"Odehráli jsme nejlepší zápas z celé finálové série. Nás výkon byl bezchybný," pochvaloval si trenér Čada, který po utkání dostal sprchu šampaňským a hráčky mu hned na palubovce daly hobla.

Hned od úvodních míčů plnily volejbalistky Prostějova roli velkých favoritek. Domácí tým přehrávaly tlakem na podání i v útoku a jistotou v obraně. Olomoucké volejbalistky navzdory domácímu prostředí působily odevzdaně a jen s námahou čelily drtivému náporu. V prvním setu uhrály pouze 12 míčů.

"V zápase jsme jasně dominovali. Servisem jsme si vytvářeli tlak, útočili jsme středem, od kůlů i ze zadního pole. Do ofenzivy se nezapojovala pouze Vargasová, ale všech pět hráček," uvedl prostějovský kouč.

Stejně jednoznačný průběh mělo i další pokračování zápasu. Unavené olomoucké hráčky získávaly body většinou pouze po prostějovských chybách a marně hledaly způsob, jak by soupeřky ohrozily. O jednoznačné převaze Prostějova vypovídalo i pouhých osm bodů, které domácí volejbalistky uhrály v druhé sadě. "Olomouc bojovala, pokoušela se nás přehrát riskantním podáním. Což domácím hráčkám moc nevycházelo," dodal Čada.

Ani ve třetím setu se obraz hry nezměnil. Prostějov získal rychle náskok 7:2, teprve v závěru setu favoritky částečně polevily. Jednoznačné vítězství si ale bezpečně pohlídaly. "Nedařil se nám servis, hodně jsme kazili. Stejně jako v předcházejících zápasech jsme doplatili na úzký kádr. Vítězství Prostějova bylo zasloužené," poznamenal olomoucký kouč Jiří Teplý.

Finále play off volejbalové extraligy žen - 3. zápas:

Olomouc - Prostějov 0:3 (-12, -8, -16)

Rozhodčí: Gall, Z. Grabovský. Čas: 64 min. Diváci: 1200. Konečný stav série: 0:3.

Olomouc: Dudová, Košická, Dumančičová, Kubová, Dedíková, Závodná, libero Hronová - Michalíková, Nováková, Sochorcová. Trenér: Teplý.

Prostějov: Weissová, Markevičová, Steenbergenová, Vargasová, Gambová, Borovinšeková, libero Kovářová - Soaresová. Trenér: Čada.

Konečné pořadí extraligy 2015/16:

1. Prostějov, 2. Olomouc, 3. Ostrava, 4. Olymp Praha, 5. Přerov, 6. KP Brno, 7. Frýdek-Místek, 8. Šternberk, 9. SG Brno.