Vlajkonoškou české výpravy bude v Pekingu Hilgertová

Red Spo
2. 8. 2008 15:03
Čtyřicetiletá vodní slalomářka ponese českou vlajku
Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová | Foto: Zuzana Hronová

Peking - Čest nést při slavnostním zahájení olympijských her českou vlajku připadne příští pátek v Pekingu vodní slalomářce Štěpánce Hilgertové. Uvedl to server sportovninoviny.cz s odvoláním na ČTK.

Čtyřicetiletá sportovkyně se na letošních Hrách pokusí zaútočit na třetí olympijské zlato. Prvenství ve své disciplíně už slavila v Atlantě 1996 i v Sydney 2000.

Před čtyřmi lety skončila v Aténách na pátém místě. První účast pod pěti kruhy si připsala už před šestnácti lety ve španělské Barceloně, kde vybojovala dvanácté místo.

Čtěte také: Žena, nebo muž? I v Pekingu se bude testovat pohlaví

Hilgertová je také dvojnásobnou mistryní světa. Dvakrát zvítězila i na evropském šampionátu.

Při slavnostním ceremoniálu na pekingském stadionu naváže na "ženskou tradici". Před dvěma lety nesla na zimní olympiádě českou vlajku rychlobruslařka Martina Sáblíková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy