Na zrekonstruovaném stadionu Plzně si zahrají Raúl a spol.

Na zrekonstruovaném stadionu Plzně si zahrají Raúl a spol.
Mají i městský stadion, který kromě fotbalistů používali i jiní těžcí i lehcí atleti.
Tudy, bránou borců, vedly jejich cesty k vítězství.
Dnes se tudy na stadion nedostanete.
Staré přístupové cesty jsou zataraseny.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
12. 1. 2012 8:12

Vinou nezpůsobilosti fotbalového stadionu FC Viktoria Plzeň mohli pražští fotbaloví labužníci vidět hrát Barcelonu v pražském Edenu. Plzeňští ale již přestavěli svůj druhdy nevyhovující svatostánek a po schválení od zástupců EUFA budou ve čtvrtek 16. února moci ve Štruncových sadech vidět jiné fotbalové velikány, tentokrát ze Schalke 04.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy