Video: Takhle Bauer triumfoval. Stromečkem frnknul všem

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
11. 1. 2010 10:41
Český lyžar famózně vyhrál Tour de Ski
Lukáš Bauer.
Lukáš Bauer. | Foto: Reuters

Praha - Famózním výkonem se blýskl v nedělním závodě Tour de Ski český lyžař Lukáš Bauer, který v běhu na deset kilometrů volnou technikou ve Val di Fiemme rozdrtil všechny své soupeře a opanoval celý seriál závodů Tour.

Bauer, který do posledního závodu Tour de Ski startoval s osmivteřinovou ztrátou na vedoucího Nora Northuga, do sjezdovky Alpe Cermis doslova vylétl a v cíli nadělil svým soupeřům včetně Northuga více než minutu.

"Snažil jsem se udělat peklo. Od začátku sjezdovky jsem se pokusil nasadit skoro maximální tempo, abych ho svým způsobem trošku zastrašil a šel jsem do risku, že klidně na kopci umřu," řekl Bauer po závodě ČTK.

Český lyžař si díky triumfu v Itálii zajistil již svoji druhou celkovou výhru v Tour (poprvé vyhrál v ročníku 2007/2008) a celkově své desáté vítězství v závodu světového poháru v kariéře.

Čtěte také: Bauer ovládl Tour de Ski, vedoucího Northuga deklasoval

Podívejte se, jak Lukáš Bauer, jedna z českých medailových nadějí pro olympijské hry ve Vancouveru, převálcoval všechny své soupeře:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státy EU by mohly čerpat první peníze ze záchranného balíčku v září

Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po pátečním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.

Evropské společenství na jaře schválilo první sérii záchranných stimulů, mezi něž patří vedle využití fondu ESM určeného pro eurozónu také až 100 miliard eur (2,65 bilionu Kć) půjček od EK na podporu kurzarbeitu a 200 miliard eur záruk od Evropské investiční banky pro podniky zasažené výpadkem. Ministři tento pátek debatovali o postupu zavádění této pomoci.

Pokud státy rychle dokončí administrativní proces, "první půjčky by do členských zemí mohly doputovat po prázdninách," řekl Dombrovskis. Které země budou z fondu čerpat jako první, člen EK nespecifikoval. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lucemburský premiér kritizuje výroky polského prezidenta o LGBT komunitě

Lucemburský premiér Xavier Bettel, který žije v homosexuálním manželském svazku, ostře kritizoval předvolební kampaň polského prezidenta Andrzeje Dudy namířenou proti komunitě lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), o níž hovořil jako o nebezpečné ideologii. Bettel podle německého magazínu Der Spiegel řekl, že na tato vyjádření nezapomene.

Konzervativec Duda se v neděli utká v druhém kole prezidentských voleb s liberálním varšavským starostou Rafalem Trzaskowským. Očekává se těsný souboj. Kampaň stávajícího prezidenta Dudy vyvolává vášně kvůli kontroverzním vyjádřením na adresu LGBT. Jejich práva nedávno označil za ideologii horší než komunismus a v pondělí formálně navrhl ústavní dodatek, jenž by zakázal adopci dětí dvojicemi stejného pohlaví.

"Člověk zřejmě v předvolebních kampaních někdy říká věci, které by říkat neměl," cituje Bettela Der Spiegel. "Já je nezapomenu," ujistil šéf lucemburské vlády.

Bettel vstoupil do manželského svazku se svým partnerem v roce 2015, rok poté, co v převážně římskokatolickém Lucembursku byly tyto sňatky povoleny.
"Byl jsem docela překvapen tím, co pan Duda řekl," pokračoval Bettel v kritice hlavy polského státu. "Několikrát jsem se s ním setkal a on mě dokonce pozval do Polska spolu s mým manželem," tvrdí Bettel.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy