Ribéryho paráda vystřelila Bayernu tři body, vyhrál i Dortmund

2. 4. 2016 17:36
Franck Ribéry v sobotu zaznamenal 200 bundesligový start a ještě svým prvním gólem od prosince minulého roku rozhodl zápas proti Frankfurtu, který Bayern vyhrál 1:0.
Ribéry slaví se spoluhráči gól Bayernu
Ribéry slaví se spoluhráči gól Bayernu | Foto: Reuters

Mnichov - Byl to jeho zápas. Franck Ribéry v sobotu zaznamenal 200. bundesligový start a ještě svým prvním gólem od prosince minulého roku rozhodl zápas proti Frankfurtu, který Bayern vyhrál 1:0.

Mnichovští od nečekané porážky s Mohučí už počtvrté za sebou nedostali v bundeslize gól. Poslední přemožitelé bavorského velkoklubu porazili 4:2 Augsburg a při zaváhání Schalke se dostali na páté místo v tabulce. Zvítězila také druhá Borussia Dortmund, která otočila výsledek proti Brémám (3:2).

O výhře Bayernu rozhodl ve 20. minutě Franck Ribéry, který se po průniku a střele Götzeho dostal k vyraženému míči a krásnými nůžkami překonal brankáře Hradeckého. Ribéry se trefil podruhé v sezoně a poprvé od návratu po zranění.

Bayern už další gól nepřidal, díky dalšímu čistému kontu však už vedení udržel. V ligových zápasech už Manuel Neuer neinkasoval 364 minut.

Pět bodů za Bayernem se udržela Borussia, která však domácí zápas proti Brémám musela otáčet. Svěřenci Thomase Tuchela vedli po brance Aubameyanga, který zaznamenal už 23. ligovou trefu v sezoně. Žádný africký útočník nikdy v bundeslize v jedné sezoně více gólů nevstřelil.

Jenže Brémy se dokázaly po brankách Gálveze a Junuzoviče dostat do překvapivého vedení. I Borussii se ale povedl obrat. Nejprve vyrovnal Kagawa a v 82. minutě první dotekem v zápase rozhodl střídající Adrián Ramos.

Mohuč v divokém zápase porazila Augsburg 4:2 a využila zaváhání Schalke, které prohrálo 0:3 na hřišti Ingolstadtu. Páté místo v bundeslize zajišťuje přímou účast v Evropské lize.

Poslední Hannover prohrál popáté v řadě, tentokrát podlehl na domácím stadionu Hamburku jednoznačně 0:3. Hamburk přitom v Hannoveru zvítězil poprvé od roku 2007.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 1:0 (20. Ribéry), Darmstadt - Stuttgart 2:2 (26. Wagner, 51. Niemeyer - 45. Gentner, 45.+3 Rupp), Hannover - Hamburk 0:3 (61. Cléber, 73. Iličevič, 75. N. Müller), Ingolstadt - Schalke 3:0 (20. Hartmann z pen., 45.+2 Hinterseer, 65. Lezcano), Mohuč - Augsburg 4:2 (13. a 76. Clemens, 24. a 53. De Blasis - 9. Caiuby, 40. Ku Ča-čchol), Dortmund - Brémy 3:2 (53. Aubameyang, 77. Kagawa, 82. Ramos - 69. Gálvez, 74. Junuzovič).