VIDEO Mladý Brit ve Spa přerazil svoji formuli GP3 vejpůl

Radek Vičík Radek Vičík
25. 8. 2013 10:38
Závodní víkend ve Spa není jen formule 1, ale také doprovodné akce nižších formulí. V závodě GP3 britský jezdec Jack Harvey svůj monopost doslova rozpůlil.
Podívejte se, jak Jack Harvey připravil formuli GP3 o zadní nápravu. | Video: youtube.com

Spa-Francorchamps - Závodní víkend ve Spa není jen formule 1, ale také doprovodné akce nižších formulí. A v nich se občas dějí opravdu dramatické věci.

V sobotním prvním závodě GP3 20letý Jack Harvey svůj monopost doslova rozpůlil. Stalo se tak v souboji se synem mistra světa v rallye Carlosem Sainzem juniorem.

Britský jezdec se pokoušel svého španělského soupeře "zavřít" při nájezdu do zatáčky. Jenže manévr uspěchal a trefil předek Sainzova vozu. Harveyho monopost se pak proměnil v kulečníkovou kouli a letěl od svodidel ke svodidlům.

Při druhém nárazu se formule rozpůlila, na místě zůstala utržená zadní náprava s převodovkou. "Dvoukolka" se pak doklouzala jen o pár desítek metrů dál.

Havárie sice vypadá hrozivě, ale oba její aktéři odešli ze scény nezraněni po svých.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy