VIDEO Messi si při střelbě zranil koleno. Barcelonu čeká velká zkouška

26. 9. 2015 21:34
Zranění Lionela Messiho

Barcelona - Hvězdný fotbalista Lionel Messi si poranil v zápase španělské ligy s Las Palmas (2:1) koleno a může Barceloně chybět až dva měsíce. Osmadvacetiletý argentinský kanonýr odehrál dnes jen pár minut, než si v levém koleně natrhl postranní vaz, když mu Daniel Castellano zblokoval střelu na branku.

Barcelona nedlouho po zápase potvrdila, že očekávaná pauza majitele rekordních čtyř Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu světa bude sedm až osm týdnů. Bude také chybět Argentině v kvalifikačních zápasech mistrovství světa proti Ekvádoru a Paraguayi na začátku října.

"Mrzí mě zranění každého hráče a Messiho o to víc, protože jeho role v týmu je všeobecně známá. Bude to zkouška pro celý mančaft a zároveň motivace navíc," řekl kouč Luis Enrique.

Prvním utkáním, o které Messi přijde, bude úterní zápas Ligy mistrů, v němž obhájce trofeje přivítá Leverkusen. Ligové El Clásico s Realem je na programu přesně za osm týdnů. V této sezoně zatím Messi stihl v barcelonském dresu dát šest gólů, v minulé dohromady 58.