VIDEO José Mourinho: Fotbalový génius, nebo sprostý buran?

2. 6. 2013 15:27
Fotbalový manažer, mág a zřejmě nejlepší trenér na světě, Portugalec José Mourinho se po devíti letech vrátil do anglické Chelsea F.C.
José Mourinho | Video: youtube.com

Fotbalový manažer, mág a zřejmě nejlepší trenér na světě, Portugalec José Mourinho se po devíti letech vrátil do anglické Chelsea F.C.

Mourinho sám sebe nazval "Special One", když v roce 2004 dovedl Porto k vítězství v Lize mistrů. Totéž se mu v roce 2010 povedlo s Interem Milán. S Realem se mu to nepodařilo, a teď se o totéž pokusí znovu s Chelsea. Abramovič, hráči i fanoušci "Blues" ho za to milují!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

V Jeseníkách horští záchranáři vyhlásili druhý stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je to, že v závěru pracovního týdne napadl další sníh a na některých svazích hrozí uvolnění deskových lavin. Na webu Horské služby Jeseníky to oznámil její dispečer Jiří Hejtmánek. Ve vyšších polohách Jeseníků nyní leží několik desítek centimetrů sněhu, na hřebeni je nesouvislá sněhová pokrývka vysoká zhruba deset centimetrů. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí.

"Během posledního sněžení připadlo v Jeseníkách zhruba 15 centimetrů sněhu. V závětrných lavinových svazích je uloženo přibližně 40 centimetrů nového a větrem přefoukaného sněhu, který je uložen na tvrdou firnovou vrstvu. Je velká pravděpodobnost uvolnění deskových lavin už při malém dodatečném zatížení lyžaře," uvedl Hejtmánek.

Při druhém lavinovém stupni je uvolnění laviny možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Tento stupeň bývá obvykle vyhlašován pro polovinu zimního období a stává se při něm 34 procent lavinových nehod. V Jeseníkách platí lavinové stupně pouze v lavinových katastrech, které leží mimo turistické oblasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy