VIDEO Jak se (z)měnila loga hokejových klubů NHL

kol
17. 9. 2013 13:19
Logo není jen prostý obrázek. Vývoj tohoto výtvarného prvku závisí na mnoha faktorech. Dobře je to poznat z videa, které mapuje historii a vývoj log hokejových klubů NHL rok po roce.
Vývoj log hokejových týmů v NHL od roku 1917 | Video: youtube

Málokdo asi tuší, že logo hokejového týmu Atlanta Thrashers vybral spolu s názvem sám majitel klubu, mediální magnát Ted Turner a je odvozeno od ptáka, který je pro Atlantu typickým. V Česku takový nežije a nejvíc se podobá asi naší žluvě.

Dalšího ptáka, orla bělohlavého, který je americkým národním symbolem, mají ve znaku Washington Capitals. Nahradili jím roku 1995 jednoduchý nápis "Capitals" propíchnutý hokejkou, aby tak demonstrovali svůj patriotismus.

Podívejte se na video, které mapuje historii a vývoj log hokejových klubů NHL rok po roce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy