VIDEO Cartera sekl soupeř do obličeje. A tekla krev

Sport NHL.com, Sport
5. 6. 2013 10:39
Podívejte se na brutální zákrok Duncana Keitha, který sekl Jeffa Cartera do obličeje v play off NHL 2013. | Video: NHL.com

Los Angeles - V NHL jak známo hrají ostří hoši, ale Duncan Keith, obránce Chicaga Blackhawks, to ve středečním duelu finále Západní konference proti Los Angeles s tvrdou hrou pořádně přehnal.

Svého soupeře Jeffa Cartera totiž sekl hokejkou přes obličej a otevřel mu na tváři krvavou ránu, se kterou musel okamžitě na šití.

A omluvou mu rozhodně nebyl fakt, že jej předtím hráč Kings sekl přes prsty, když si sbíral z ledu rukavici.

"Byla to nehoda," kál se po zápase bek Chicaga. "Samozřejmě jsem ho chtěl plácnout hokejkou, ale rozhodně ne do obličeje.

Trenér obhájců Stanley Cupu Darryl Sutter tuto možnost sice připustil, ale rozhodně nebyl spokojený s tím, že Keith za svůj čin dostal jen trest 2 + 2 minuty.

"To už je třetí zranění hlavy, které jsme v play off museli schytat. A rozhodně si nemyslím, že to bylo jen za čtyři minuty. Bylo to oplácení hokejkou, ať už říkají, co chtějí," tvrdí Sutter.

Los Angeles nicméně může těšit alespoň fakt, že Kings domácí zápas nad Chicagem nakonec vyhráli 3:1 a Carter se na konci zápasu vrátil do hry.

I tak ovšem Kings v sérii s vítězem Prezidentovy trofeje prohrávají 1:2 na zápasy (tabulky play off si můžete prohlédnout zde).