Vejmelka se zase blýskl. Arizoně vychytal vítězství nad Nashvillem

14. 2. 2023 7:54
Český brankář Karel Vejmelka kryl v souboji s Nashvillem 29 střeleckých pokusů a vychytal Arizoně výhru 4:2. V posledních pěti zápasech Vejmelka pomohl svému týmu k devíti bodům. Coyotes v nich ztratili pouze proti St.Louis, kterému podlehli 5:6 v prodloužení.
Karel Vejmelka v dresu Arizony
Karel Vejmelka v dresu Arizony | Foto: Reuters

Nashville doposud nepatřil mezi Vejmelkovi oblíbené soupeře, ve všech třech zápasech v minulém ročníku od Predators obdržel čtyři branky. V posledním střetnutí český gólman inkasoval čtyřikrát během úvodních šesti minut a s pouhými dvěma úspěšnými zásahy zamířil na střídačku.

Tentokrát Vejmelka podal spolehlivý výkon. Protí týmu, jenž ho v roce 2015 draftoval, inkasoval pouze dvakrát ve druhé třetině a s úspěšností 93,5 procenta pomohl Coyotes k prodloužení šestizápasové bodové série.

Detroit vyhrál na ledě Vancouveru vysoko 6:1 a vyhrál podruhé za sebou. Z tria českých hokejistů se bodově prosadil pouze obránce Hronek, který asistencí u poslední branky zápasu vylepšil svou sezonní bilanci na 35 bodů. Dominik Kubalík prodloužil své čekání na přesný zásah již na šest zápasů. Nebodoval ani Filip Zadina, jenž ve čtvrté formaci sbírá zápasovou praxi po zranění třísla.

Výsledky NHL

Ottawa - Calgary 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 7. B. Tkachuk, 58. Batherson, 59. DeBrincat, 62. Stützle - 15. a 47. Dubé, 26. Toffoli. Střely na branku: 25:37. Diváci: 15.024. Hvězdy zápasu: 1. Stützle (Ottawa), 2. Dubé Calgary), 3. Sögaard (Ottawa).

Nashville - Arizona 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 25. Josi, 29. Sissons - 33. a 45. Crouse, 18. Schmaltz, 60. Fischer, Střely na branku: 31:19. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 93,5 procenta. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Crouse (Arizona), 2. Josi (Nashville), 3. Maccelli (Arizona).

Minnesota - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 26. Kaprizov - 23. Luostarinen, rozhodující sam. nájezd Barkov. Střely na branku: 28:34. Diváci: 17.453. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Florida), 2. Gustavsson (Ottawa), 3. Barkov (Florida).

Los Angeles - Buffalo 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

Branky: 30. Kempe, 33. Kaliyev, 39. Sean Walker, 40. M. Roy, 46. Arvidsson - 51. Cozens, 56. Krebs. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.025. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Danault, 3. Sean Walker (všichni Los Angeles).

Vancouver - Detroit 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Branky: 22. Dries - 11. a 20. Larkin, 29. Fabbri, 41. Lindström, 46. P. Suter, 48. Berggren (Hronek). Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.465. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Rasmussen, 3. Fabri (všichni Detroit).

2. Winnipeg 53 33 1 19 170:138 67
3. Minnesota 53 28 5 20 159:154 61
4. Colorado 51 28 4 19 157:143 60
5. Nashville 51 25 6 20 142:151 56
6. St. Louis 52 24 3 25 162:190 51
7. Arizona 54 18 8 28 146:191 44
8. Chicago 51 16 5 30 125:186 37