Varování pro Čechy. Ve finále poháru zářil Lewandowski

12. 5. 2012 22:18
Borussia získala Německý pohár potřetí

Berlín - Fotbalisté Borussie Dortmund poprvé v historii získali double. Loňští i letošní bundesligoví mistři v dnešním finále Německého poháru v Berlíně porazili Bayern Mnichov 5:2. Třemi brankami se na výhře podílel polský útočník Robert Lewandowski.

Borussii poslal do vedení Šindži Kagawa už v třetí minutě, Bayern však vyrovnal v 25. minutě po penaltě Arjena Robbena. Ještě do přestávky vrátil Dortmundu náskok také z pokutového kopu Mats Hummels a v nastavení se poprvé trefil Lewandowski.

Svou druhou branku přidal polský reprezentant v 58. minutě a hattrick završil devět minut před koncem. Za Bayern, který za týden čeká finále Ligy mistrů s Chelsea, sice mezitím snížil Franck Ribéry, na víc se ale bavorský klub nevzmohl a s Dortmundem prohrál páté utkání za sebou.

Borussia získala Německý pohár potřetí. V soutěži triumfovala poprvé v roce 1965 a dosud naposledy v roce 1989.

Finále fotbalového Německého poháru v Berlíně:

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 5:2 (3:1)
Branky: 45.+1, 58. a 81. Lewandowski, 3. Kagawa, 41. Hummels z pen. - 25. Robben z pen., 75. Ribéry.